Kamuoyu.org

11.00’de Toplanacak YAŞ Üyeleri Anıtkabir’i Ziyaret Etti!

11.00’de Toplanacak YAŞ Üyeleri Anıtkabir’i Ziyaret Etti!
  • GÜNDEM
  • 02 Ağustos 2017
  • 11.00’de Toplanacak YAŞ Üyeleri Anıtkabir’i Ziyaret Etti! için yorumlar kapalı
  • 142 KEZ OKUNDU

 ’ın başkanlığında Yüksek Askeri Şura üyeleri ’i ziyaret etti. ziyaretin ardından 11.00’de toplanacak.

Başbakan Binali Yıldırım Anıtkabir’de Misak-ı Milli kulesindeki Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Yıldırım burada yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

Aziz Atatürk YAŞ üyeleri olarak huzurundayız. Miras bıraktığınız ülke yidaha müreffeh daha adil daha özgür yapmak bizim en önemli hedefimizdir. Aynı azim ve kararlıkla korumak gelecek nesillere emanet etme amacımız her zamankinden fazladır. ‘da yaşanan melhum darbe girişimi karşısında milletimizi gösterdiği diriliş ruhu göstermiştirki bu millet istiklalinden istikbalinden asla vazgeçmeyecek. Bizi biz yapan değerlri koruyacaktır. Milletimiz kahraman duruşuyla asla esareti ve vesayeti kabul etmeyeceğini göstermiştir. Devletimiz kendine yönelimiş her türlü tehdidi bertaraf edecek güce sahiptir.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından sivil ağırlıklı bir yapıya büründürülen Şura’da gözler, görev süreleri dolan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral , Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral  ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral ’ın görev sürelerinin uzatılıp uzatılmayacağına karar verilecek.

Cumhurbaşkanı ile Başbakan 6 saat görüştü

YAŞ toplantısı öncesi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile İstanbul’da bir araya geldi. Görüşme yaklaşık 6 saat sürdü.

Bu yıl Jandarma yok

Star’da yer alan habere göre YAŞ’ın 2017 olağan yaz şûrası, Çankaya Köşkü’nde Başbakan Yıldırım’ın başkanlığında gerçekleştirilecek. Toplantı, 15 Temmuz darbe girişiminin hemen ardından, FETÖ mensubu albay, general ve amirallerin ihraçlarıyla boşalan TSK’nın reorganizasyonu niteliğindeki Temmuz 2016 toplantısının ardından ayrı bir önem taşıyor. 15 Temmuz’un ardından yayımlanan KHK’larla Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli İçişleri Bakanlığı’na bağlanmış Şûra’nın kapsamı dışından çıkarılmıştı. Bu nedenle toplantıda Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki albay ile general ve amirallerin durumu ele alınacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ