Kamuoyu.org

15 Temmuz’un Kritik Komutanı Terfi Etti!

15 Temmuz’un Kritik Komutanı Terfi Etti!
  • GÜNDEM
  • 22 Temmuz 2017
  • 15 Temmuz’un Kritik Komutanı Terfi Etti! için yorumlar kapalı
  • 137 KEZ OKUNDU

İl Komutanı Kurmay Albay Cengiz Yıldız, Resmi Gazete’de yayımlanan Genel Komutanlığı atamalarıyla tuğgeneralliğe terfi edip, il Jandarma Komutanı olarak atandı.

Resmi gazete’de yayımlanan Jandarma Genel Komutanlığı atamalarına göre, kararnameyle tuğgeneralliğe terfi eden Denizli İl Jandarma Komutanı Cengiz YıldızAntalya İl Jandarma Komutanı olarak atandı. Denizli il Jandarma Komutanlığı’na ise Osmaniye İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Metin Düz getirildi.

Tuğgeneral olan Cengiz Yıldız, 15 Temmuz Darbe girişiminin bastırılmasında etkin rol oynamıştı. Yıldız, darbe girişiminde Denizli’de Ankara‘ya götürülecek olan 580 komandonun başındaki başta Tugay Komutanı eski Tuğgeneral Kamil Özhan Özbakır ve rütbeli askerleri hava alanında gözaltına almıştı. 2014 yılında Bolu İl Jandarma Komutanıyken, Denizli İl Jandarma Komutanı olarak atanan Yıldız, 2005 ile 2009 yılları arasında da Denizli İl Jandarma Komutanlığında binbaşı ve yarbay rütbelerinde asayiş şube müdürlüğü yapmıştı. Yıldız, Denizli’de özellikle büyük uyuşturucu operasyonlarına da imza attı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ