Kamuoyu.org

17 Ağustos’ta Kredi Kartlarında Yeni Dönem!

17 Ağustos’ta Kredi Kartlarında Yeni Dönem!
  • EKONOMİ
  • 24 Temmuz 2017
  • 17 Ağustos’ta Kredi Kartlarında Yeni Dönem! için yorumlar kapalı
  • 111 KEZ OKUNDU

ile online alışverişte yeni bir dönem başlıyor. 17 Ağustos’tan sonra online için müşteri onayı şart olacak ve daha da önemlisi bu tarihten sonra kredi kartları artık online alışverişe kapalı olarak tüketiciye verilecek. Mevcut kartlar için de sahiplerin onay vermesi gerekiyor.

Kredi kartı ile internetten alışveriş dönemi 17 Ağustos’ta sona eriyor. Kredi kartı ile online alışveriş için 17 Ağustos’tan sonra müşteri onayı gerekecek. Artık kredi kartları sanal alışverişe kapalı olarak verilecek.

Bankalar müşterilere 17 Ağustos ile ilgili bilgilendirme mesajları gönderirken, kart sahiplerinin online alışveriş yapmaya devam edebilmesi için kartını onaylattırılması gerekecek.

17 AĞUSTOS’TAN SONRA NE DEĞİŞECEK?

BDDK tarafından alınan karar neticesinde bankalar müşterilerine kredi kartı gönderirken online alışveriş özelliği kapalı olarak gönderecek.

Müşteriler kredi kartlarını aldıktan sonra banka müşteri hizmetleri ile görüşüp internet kullanımı için gerekli onaylar verilerek alışveriş yapabilecekler.

Mevcut kartlar için ise müşterinin banka 17 Ağustos’a kadar onay vermesi gerekecek.

Onaylar yazılı ya da bazı bankaların yönlendirmesi ile telefon mesajı ile yapılabilecek.

İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ 68 MİLYAR DOLAR

Türkiye’de son verilere göre yaklaşık 176 milyon banka kartı ve kredi kartı bulunuyor ve 2016 yılında intrnet üzerinden yapılan alışverişlerin toplam tutarı 68,5 milyar liraya ulaştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ