Kamuoyu.org

2017 Paris Haute Couture Moda Haftası

2017 Paris Haute Couture Moda Haftası
  • MODA
  • 11 Temmuz 2017
  • 2017 Paris Haute Couture Moda Haftası için yorumlar kapalı
  • 296 KEZ OKUNDU

’ın İlkbahar/Yaz 2018 Koleksiyonu’nun yer aldığı   Moda Haftası büyük merak uyandırıyor.

Her detayın önem taşıdığı bu günde, her şeyin kusursuz olması için onlarca kişi iş başında. Bu noktada işin önemli kısmı saç-makyaja düşüyor. Koleksiyonun konseptini, ruhunu, modellerin güzelliğini, ışıkların göz alıcı büyüsünü yansıtmak için en gerekli etkenlerden bir tanesi. Büyük markalar defilelerinde her şeyin kusursuz olması konusunda onları şüpheye düşürmeyecek profesyonellikte ünlü isimlerle, saç ve makyaj artistleriyle çalışıyor.

Bu markalardan biri olan Mac, tecrübeli sanatçılarıyla bütün defileleri daha güzel bir hale getirmeyi hedefliyor. Proenza Schouler‘ her detay kusursuz işlenmiş. Aynı gün gerçekleşen A. F. defilesinde ise yine beyaz ciltler ön plandaydı.

Schouler, monokrom ve püskül detayların, volanların yer aldığı; siyah, beyaz, nude ve kırmızının ağırlıkta olduğu bir koleksiyonla klasını konuşturuyor. Vandevorst’ta avangart bir stil hakim. Plastik görünümlü vinyl kumaşlar, saç tokaları, çöp poşetini anımsatan parçaların öne çıktığı koleksiyonda fütüristik bir stil vaat ediyor.

Defileler bir yana, sokaklarda da stiller konuşuyor. Bu süreçte moda insanlarının iletişim dili tamamen görsel bir boyut kazanıyor ve sadece kıyafetler konuşuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ