Kamuoyu.org

2017 TEOG Ek Tercihleri Ne Zaman Başlıyor?

2017 TEOG Ek Tercihleri Ne Zaman Başlıyor?
  • EĞİTİM
  • 09 Ağustos 2017
  • 2017 TEOG Ek Tercihleri Ne Zaman Başlıyor? için yorumlar kapalı
  • 2.864 KEZ OKUNDU

Milyonlarla öğrencinin merakla ve heyecanla beklediği sonuçları dün akşam açıklandı! yerleştirmelerine göre öğrenciler, verilen sürelerde başvurusu yapabilecekler. TEOG sonrası boş kalan kontenjanlar nasıl belli olur? İşte lise boş kontenjanları taban puan listesi..

Dün akşam açıklanan TEOG sonuçlarına göre lise boş kontenjan listesi ve lise taban puanlarını öğrenciler ve veliler merakla araştırıyor. “Hangi lise de ne kadar boş kontenjan var?” gibi soruların cevaplarını internet üzerinden araştırıyorlar. Yaptığımız bu haber de “TEOG ek tercihleri ne zaman?” sorusunun yanıtını veriyoruz.

YERLEŞTİRMEYE ESAS NAKİL TARİHLERİ

TEOG yerleştirme sonuçları dün akşam MEB tarafından açıklandı. Milyonlarca öğrenci ve veliler sonuçları görüntülemek için resmi internet sitesine hücum ettiler. tarafından yapılan açıklamada TEOG yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birine yerleşemeyen öğrencilerin de açık öğretim kurumlarına yerleştirildikleri belirtildi. Ama bu öğrencilerin istekleri halinde yerleştirilmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecekleri söylendi. Öğrencilerin 14-18 Ağustos, 21-25 Ağustos ve 28 Ağustos-6 Eylül tarihlerinde saat 17.00’ye kadar yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecekleri, yerleştirmeye esas nakil başvurularının, herhangi bir örgün ortaokul müdürlüğünden boş kontenjan şartı aranmaksızın yapabilecekler.

Aşağıdaki linke tıklayarak nakil yaptırmak istediğiniz okulun boş kontenjanına bakabilirsiniz.

YERLEŞTİRMEYE ESAS NAKİL BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Öğrenciler 3 tercih yapacak, bu tercihler yukarıda vermiş olduğumuz tarihler arasında olacak ve bu tercihlerini bir ortaokul müdürlüğünden onaylatacaktır. Bir seferde 25 okul tercih hakkı verilecek. Yedek yerleştirme yapılmayacak. Özel öğretim kurumlarına kesin kaydını yaptıranlar, tercih hakkını kullanmış sayılacak. Esas nakiller YEP üstünlüğüne göre merkezi olarak yapılacaktır. Sonuçlar ise 18 Ağustos, 25 Ağustos ve 6 Eylül tarihlerinde ilan edilecektir. Boş kalan kontenjanların değerlendirme süreci ise 11-14 Eylül arasında olacak.

TEOG YERLEŞTİRME SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI

http://www.meb.gov.tr/sinavlar/sorgu/OKS/2017_TEOG_YERLES_JHSGDUH/Teog_Frm_2017.asp

İŞTE BOŞ KONTENJAN LİSTESİ

https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ