Kamuoyu.org

2017 YÖKDİL Sınav Sonuçları!

2017 YÖKDİL Sınav Sonuçları!
  • EĞİTİM
  • 26 Temmuz 2017
  • 2017 YÖKDİL Sınav Sonuçları! için yorumlar kapalı
  • 216 KEZ OKUNDU

Yükseköğretim kurumlarındaki lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvuruda bulunacak olan adaylar başta olmak üzere yabancı dil seviyesini ölçmek isteyen kişilerin girdiği YÖKDİL sınavında son aşamaya gelindi.

YÖKDİL sınavının sona ermesiyle birlikte sonuçların ne zaman açıklanacağını merak eden binlerce öğrenci araştırmalara başladı.

YÖKDİL SORULARI VE CEVAPLARI AÇIKLANDI

, YÖKDİL soruları ve cevaplarının yayınlandığı açıkladı. Anadolu Üniversitesi’nin YÖKDİL soruları ve cevapları ile ilgili yapmış olduğu açıklama şu şekilde; “09 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilen YÖKDİL Sınavı soruları adayların erişimine açılmıştır. Sınav itirazları 10-14 Temmuz 2017 tarihleri arasında, YÖKDİL Sınavı Kılavuzunda belirtilen şekilde yapılacaktır.”

YÖKDİL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIYOR

Geçtiğimiz Mart ayında yapılan YÖKDİL sınavında, sonuçların 20 günlük bir zaman diliminde açıklanması açıklanması bekleniyor. Bu zaman aralığı göz önünde bulundurulduğunda, YÖK tarafından gerçekleştirilen sınavın sonuçları 28 Temmuz tarihinde açıklanacağı beklenmektedir. Tarihin net olmamasıyla birlikte, bu tarih ’ün yoğunluk durumuna göre değişiklik gösterebilir.

YÖKDİL sınav sonuçları http://yokdil.yok.gov.tr/ internet adresinden açıklanacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ