Kamuoyu.org

2018 ilk çeyrek PC satış rakamları açıklandı

2018 ilk çeyrek PC satış rakamları açıklandı
  • TEKNOLOJİ
  • 12 Nisan 2018
  • 2018 ilk çeyrek PC satış rakamları açıklandı için yorumlar kapalı
  • 238 KEZ OKUNDU


2018 yılının ilk çeyrek dilimindeki PC satış rakamları açıklandı. Bu rapor sayesinde, en marka hangisi sorusu da cevap buldu


Dizüstü bilgisayarların pazara sürülmesinin ardından bunun gibi başka bir yeni atılımın yapılamadığı PC piyasasında, durgunluk 2018 yılının ilk çeyreğinde de devam etti.

Gartner ve IDC firmalar tarafından yapılan araştırmaya göre, 2018 yılının ilk çeyreğinde dünya genelinde toplam 60,4 milyon adet PC sevkiyatı yapıldı. Bu rakam, geçtiğimiz yılın aynı dönemiyle hemen hemen aynı seviyeleri işaret ediyor. Bunun anlamı ise, 2018 yılında da 2017 yılındaki gibi durgunluk devam ediyor.

Yılın ilk çeyreğinde en çok PC sevkiyatı yapan isimse, markası listesinin de başında yer alan HP oldu. HP, listenin başındaki yerini korumasının yanında, satışlarında da artış sağlayarak yıla iyi bir giriş yapmış durumda.

ikinci PC markası olan Lenovo ise, geçtiğimiz yılın aynı döneminde yakaladığı satış rakamını neredeyse birebir tekrarladı. Bu yıla iyi giriş yapan bir diğer marka olan Dell ise, pazar payını %1 artırarak üçüncülükteki yerini sağlamlaştırmış oldu.

 

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ