Kamuoyu.org

Minibüsteki Şortlu Kıza Saldırı Davasında Flaş Gelişme!

Minibüsteki Şortlu Kıza Saldırı Davasında Flaş Gelişme!
  • GÜNDEM
  • 18 Temmuz 2017
  • Minibüsteki Şortlu Kıza Saldırı Davasında Flaş Gelişme! için yorumlar kapalı
  • 197 KEZ OKUNDU

giyen üniversite öğrencisi ’a yönelik minibüste fiili saldırıda bulunan tutuklu Ercan Kızılateş hakkında, “İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme”, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” ve “Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı” suçlarından 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

‘te 14 Haziran tarihinde şortlu Asena Melisa Sağlam‘a yönelik minibüste fiili saldırıda bulunan Ercan Kızılateş hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, Kızılateş hakkında, “İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme”, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” suçları ile birlikte, “Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı” suçundan da ceza isteminde bulunuldu.
Soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Yıldız, hazırladığı iddianamede, Ercan Kızılateş‘in, hakkında belirlenen suçlardan 4 yıldan 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılama yapılmasını istedi.
İstanbul Anadolu 27. Asliye Ceza Mahkemesi‘ne gönderilen iddianameye 15 gün içinde kabulü veya reddi yönünde karar verilmesi bekleniyor.

YAŞANANLAR

Pendik’te 14 Haziran 2017 tarihinde minibüste şort giydiği gerekçesi ile Asena Melisa Sağlam’a saldıran Ercan Kızılateş, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılmış, ancak hakkında, “Vergi Kanunu’na muhalefet” suçundan kesinleşmiş cezası bulunduğu için cezaevine gönderilmişti. Savcılığın itirazı üzerine 22 Haziran 2017 tarihinde yeniden hakim huzuruna çıkarılan Kızılateş, bu kez Sağlam’a saldırı suçundan tutuklandı.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ