Kamuoyu.org

6 Kez İsim Değiştiren Firma Askerleri Zehirledi

6 Kez İsim Değiştiren Firma Askerleri Zehirledi
  • GÜNDEM
  • 19 Haziran 2017
  • 6 Kez İsim Değiştiren Firma Askerleri Zehirledi için yorumlar kapalı
  • 131 KEZ OKUNDU

Manisa’da Kışlada askerler dördüncü defa zehirlendi. Bunun üzerine 731 yaşadı. Sözleşmesi fes edilen firma daha önce 6 defa isim değiştirmiş.

Daha önce Rota ismiyle hizmet veren firmanın Maliye Bakanlığı yemek ihalesini de aldığı anca zehirlenmeden dolayı bakanlığın ihaleyi fes ettiği ortaya çıktı.Manisa 1.Piyade Er eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlasında 731 asker gıda zehirlenmesinden dolayı hastaneye kaldırıldı. Daha önceden gıda zehirlenmesiyle alakalı soruşturma başlatılmıştı. Yemek sağlayan firmanın sözleşmesi iptal edildi ve çalışanlar gözaltına alındı. Neyse ki askerlerin büyük kısmı olayı ucuz atlattı.

Gözaltılar Var!

Manisa’da 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlasında gıda zehirlenmesi geçiren askerlerin sofrasında çorba, tavuk, pilav, cacık ve tatlı vardı. Daha önce yaşanan ve bir askerin canına mal olan zehirlenme nedeniyle soruşturmalar daha kapsamlı bir hal aldı. Firmada çalışan gıda denetim, gözetim ve kontrol sorumluları gözaltına alındı. Sağlık kontrolleri için hastaneye götürülen çalışanlar çıkışta vatandaşların tepkisine maruz kaldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ