Kamuoyu.org

60 Terörist Bir Haftada Etkisiz Hale Getirildi.

60 Terörist Bir Haftada Etkisiz Hale Getirildi.
  • GÜNDEM
  • 16 Haziran 2017
  • 60 Terörist Bir Haftada Etkisiz Hale Getirildi. için yorumlar kapalı
  • 101 KEZ OKUNDU

Diyarbakır, Bingöl, Hakkari, Mardin, Siirt, Şırnak ve Elazığ da bir haftada gerçekleştirilen operasyonda 60 terörist etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay başkanlığının yapılan incelemeler sonucu son bir haftada, bölücü örgütü ’ya karşı sürülen mücadele ile Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde terör nedeniyle göç eden halkın geri dönüşündeki destek kampı faaliyetlerine ilişkin bilgi verdi.
Bölücü terör örgütünün sürekli barınma alanı ve yurt içi geçiş güzergahı olarak kullanılması nedeniyle, özellikle, Mardin, Hakkari, Siirt, Bingöl, Şırnak ve Diyarbakır bölgelerinde teröristleri temizlemek ve gelecek döneme yönelik hazırlıkların kısıtlanması operasyonu devam ediyor.
Bu kapsamda, Hakkari Yüksekova, Siirt Pervari, Mardin Dargeçit, Elazığ Arıcak, Bingöl Genç, Şırnak Beytüşşebap Bestler-Dereler ve Diyarbakır Lice bölgelerinde yürütülen operasyonda 60 terörist etkisiz hale getirildi.
Operasyonlarda, 6 makineli tüfek, 2 havan, 9 roketatar, 75 piyade tüfeği, 3 keskin nişancı tüfeği, 283 el bombası ve 30 av tüfeği ele geçirildi, 39 el yapımı patlayıcı imha edildi. Teröristlerce kullanılan 52 sığınak, barınak, mağara ve depoda kullanılmaz hale getirildi.
Terör örgütünün en önemli finansal kaynaklarından uyuşturucu, ticari ve kaçakçılık ile yönelik operasyonlar sınır hattında alınan tedbirler sonucu 459 bin 953 kök kenevir, 113 kilogram uyuşturucu, bin 607 kilogram toz ve bin 291 kilogram kubar esrar ve kaçak sigaraya el konuldu.
Son 1 haftadaki operasyonlarda 7 asker şehit oldu, 19 asker yaralandı.

Teröre Son Yılların En büyük Darbesi Vuruluyor.

Operasyonlar sonucu bölücü terör örgütüne ağır darbe vurulduğu belirtildi. Başta Şırnak olmak üzere yurdun doğu bölgelerinde gerçekleştirilen operasyonlarda ele geçirilen, silah, teçhizat, mühimmat malzemeleri ile etkisiz hale getirilen terörist sayısı göz önüne alındığında, başarısının her geçen gün giderek arttığını belirtti.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ