Kamuoyu.org

7 kişiyi öldürmekle suçlanan iki kardeş 29 yıl sonra yakalandı

7 kişiyi öldürmekle suçlanan iki kardeş 29 yıl sonra yakalandı
  • DÜNYA
  • 11 Ağustos 2018
  • 7 kişiyi öldürmekle suçlanan iki kardeş 29 yıl sonra yakalandı için yorumlar kapalı
  • 81 KEZ OKUNDU

Çin'de 7 kişiyi öldürdükleri iddiasıyla aranan iki kardeş 29 yıl sonra yakalandı. İki kardeşin gizlenmek amacıyla isimlerini değiştirdiği ve firari bir hayat yaşadığı ortaya çıktı
7 kişiyi öldürmekle suçlanan iki kardeş 29 yıl sonra yakalandı

’nin haberine göre, ülkenin kuzeydoğusundaki eyaletinin Siping kentinde 7 kişiyi katletmek ve bazı soygun olaylarına karışmakla suçlanan 52 yaşındaki ve 49 yaşındaki gözaltına alındı.

Kardeşlerin, 1989 yılında bir lisede görev yapan iki memuru, 1992 yılında Huang adlı bir kent sakini ile iki kızını, 1993’te ise kentin vergi müdürü ve oğlunu öldürdüğünden şüpheleniliyor. Zanlıların, ayrıca söz konusu vakalarda maktullerden toplam 9 bin yüen (yaklaşık bin 315 dolar) çalmakla suçlanıyor.

İşledikleri suçlardan sonra kimliklerini değiştirerek ve başka şehirlere taşınarak firari bir hayat yaşayan katil zanlılarının ülkenin kuzeyindeki İç Moğolistan’a taşındığı kaydedildi. Firarilerin bu süre zarfında Cilin eyaletindeki aile üyeleriyle de irtibatını kestiği vurgulandı.

Kamu Güvenlik Bakanlığı’nın yurtiçi ikametgah kayıt sisteminde polislerin zanlılara benzerlik taşıyan fotoğrafları defalarca kontrol ettikten sonra harekete geçmeleriyle yakalan katil zanlılarının isimlerini Conghua ve Congfıng olarak değiştirdikleri ortaya çıktı.

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ