Kamuoyu.org

ABD Başkan Yardımcısı Pence’den Sürpriz Karar.

ABD Başkan Yardımcısı Pence’den Sürpriz Karar.
  • DÜNYA
  • 14 Aralık 2017
  • ABD Başkan Yardımcısı Pence’den Sürpriz Karar. için yorumlar kapalı
  • 266 KEZ OKUNDU

basını, Başkan Yardımcısı ’in ’te pazartesi yapmayı planladığı ve 2008’den beri bir ilk niteliğindeki konuşmayı ertelediğini duyurdu. ABD’nin henüz doğrulamadığı kararın, kararı sonrası yükselen tepkilerle bir ilgisi olup olmadığı ise bilinmiyor.

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararının ardından Filistin lideri Mahmud Abbas’ın görüşmeyi reddettiği ABD Başkan Yardımcısı ’in İsrail ziyareti de sekteye uğradı.

İsrail’de yayın yapan gazetesinin Walla News’ten aktardığı habere göre İsrail Meclisi (Knesset) sözcülerinden biri, Pence’in pazartesi yapması planlanan konuşmasının süresiz olarak ertelendiğini söyledi. ABD tarafından ise henüz bir doğrulama gelmedi.

Jerusalem Post muhabiri Lahav Harkov, Pence’in ziyaretini ABD Kongresi’ndeki vergi reformu yasası tartışmaları yüzünden ertelediğini aktardı. Bununla birlikte Harkov, konuşmanın süresiz olarak değil 1-2 gün ertelendiğini yazdı.

​Pence, 2008’de dönemin ABD başkanı George W. Bush’tan bu yana Knesset’te vekillere hitap eden ilk üst düzey ABD’li yetkili olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ