Kamuoyu.org

ABD Nükleer Silahları Hedefe Kitledi!

ABD Nükleer Silahları Hedefe Kitledi!
  • DÜNYA
  • 09 Ağustos 2017
  • ABD Nükleer Silahları Hedefe Kitledi! için yorumlar kapalı
  • 149 KEZ OKUNDU

’yi savaşla tehdit eden lideri, az önce attığı mesajında başkanlık koltuğuna oturur oturmaz ilk emrinin nükleer silahların yenilenmesi olduğunu söyledi. Trump “Umarım bu gücü kullanmamıza hiçbir zaman gerek kalmaz” dedi.

Peş peşe gelen füze testlerinin ipleri koparma noktasına getirdiği Kuzey Kore ve ABD, belki de ilk kez savaşa bu kadar yakın. ABD Başkanı Donald Trump, dakikalar önce yazdığı Twitter mesajında “Başkan olarak ilk emrim nükleer silahların yenilenmesi ve modernize edilmesi oldu. Silahlar şu anda daha önce hiç olmadığı kadar güçlü” dedi.

Trump devamında “Umarım bu gücü kullanmamıza hiçbir zaman gerek kalmaz ancak asla dünyada en güçlü ulus olmadığımız bir zaman olmayacak” diye yazdı. Trump’la aynı dakikalarda açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanı ise, “ halkı geceleri rahat uyumaya devam etsin. Kuzey Kore’nin tehdidi bir şeyi değiştirmedi” ifadesini kullandı.

Donald Trumpın Açıklaması

Washington‘ın Kuzey Kore’nin anlayacağı dilden konuşacağını belirten Tillerson, “Trump, Kim Jong-un anlayabileceği bir dilde oldukça sert bir mesaj gönderiyor” dedi. Dünyayı titreten savaş tehditleri, ABD Başkanı Trump’ın dün akşam Kuzey Kore‘nin nükleer testleri sürdürmesi halinde ‘ateş ve öfkeyle’ yanıt vereceklerini canlı yayında ilan etmesiyle başladı. Buna Kuzey Kore’nin yanıtı daha da sert oldu. yönetimi, Guam Adası‘nı füzeyle vurmak için plan hazırladığını açıkladı.

araba

Uluslararası ajansları, Pasifik Okyanusu’ndaki ABD adası Guam’dan arka arkaya fotoğraflar geçiyor. Guam Valisi Eddie Calvo “Burası ABD toprağıdır, sadece askeri bir üs değildir. Kuzey Kore’ni tehditlerine boyun eğmeyeceğiz” dedi.

Üç günde işgal!

Kuzey Kore’deki yarı resmi bir site, çarpıcı bir videoyu sayfalarına taşıdı. Videoda Kuzey Kore ordusu üç günde ‘yi işgal ediyor. Ayrıca, Pasifik Okyanusu’ndaki Guam Adası ile ‘daki ABD üsleri de kısa sürede imha ediliyor.

Kuzey Kore ve ABD arasındaki gerilim, Başkan Donald Trump’ın füze denemelerinin ardından uçak gemisi USS Carl Vinson’ı Nisan ayında Kore Yarımadası açıklarına göndermesiyle başlamıştı. ‘i devreye sokmayı planlayan Trump’ın hamlesi başarısız oldu, Kim Jong-un Temmuz ayında ilk kez kıtalararası balistik füze denedi. Temmuzdaki ikinci denemede fırlatılan füzenin ise, ABD topraklarını vurabileceği duyuruldu.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ