Kamuoyu.org

ABD’de “Ermeni yalanlarına hayır!” gösterisi

ABD’de “Ermeni yalanlarına hayır!” gösterisi
  • DÜNYA
  • 25 Nisan 2018
  • ABD’de “Ermeni yalanlarına hayır!” gösterisi için yorumlar kapalı
  • 166 KEZ OKUNDU


’de yaşayan bir grup Türk ve vatandaşı, 1915 olaylarına ilişkin Ermenistan’ın ortaya attığı iddiaları protesto etmek için Chicago kent merkezinde gösteri düzenledi.


1915 olaylarına ilişkin Ermenilerin iddialarına karşı ABD’de yaşayan bir grup Türk ve Azerbaycanlı, Chicago kentinde protesto gösterisi düzenledi. “ yalanlarına Hayır!” başlığı altındaki gösteri, Michigan Caddesi’ndeki Tribune Tower Meydanı’nda yapıldı.

AA’nın aktardığına göre; gösteriye katılanlar, Türkiye, Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve ABD bayrakları taşıdı.

Ermenilerin Türkiye karşıtı mitingine bir tepki içeriği de taşıyan gösteride, “Ermenistan uluslararası yasaları ihlal ediyor” ve “Arşivlerinizi açamazsınız çünkü yalanlara dayanıyor” yazılı pankartlar açıldı.

İstiklal Marşı ve İzmir marşlarının okunduğu gösteride, “En büyük Türkiye, başka büyük yok”, “Yalancı Ermenistan” ve “Daha fazla Ermeni yalanı duymak istemiyoruz” şeklinde sloganlar atıldı.

Protesto gösterisine çevredeki Amerikalılar da ilgi gösterdi.

Ermeni sorununda Ermeni tezini kabul edenlerin  Anma Günü olarak gördükleri 24 Nisan’da ABD’de yaşayan Ermeniler her yıl gösteriler düzenliyor. ABD de yaklaşık 200 bin ermeni yaşamakta. Bunların bir kısmı Türkiyede yaşayan Ermeni aile kökleirne sahip.Türkiye’den göç eden Ermeniler sorunun tanımlanmasını, topraklara dönüş ve gayrımenkul haklarını talep ediyorlar.

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ