Kamuoyu.org

ABD’de Son 50 Yılın En Sert Kasırgası

ABD’de Son 50 Yılın En Sert Kasırgası
  • DÜNYA
  • 28 Ağustos 2017
  • ABD’de Son 50 Yılın En Sert Kasırgası için yorumlar kapalı
  • 207 KEZ OKUNDU

kıyılarında saatte 209 kilometre hızla ilerleyen sebebiyle 10 kişi yaralandı. onlarca kişi ’de son 50 yılın en güçlü kasırgası olarak nitelenen Harvey için, Ulusal Merkezi’nden yeni bir açıklama geldi. Buna göre tropikal fırtınaya dönüşebilir.

’den de kasırgayla ilgili bir karar geldi. Türk Hava Yolları İstanbul Houston seferlerinin karşılıklı olarak iptal edildiğini açıkladı.

ABD genelinde büyük bir korku yaratan Harvey Kasırgası’nın kategorisi tekrar bir olarak güncellendi. Kasırga 50 yıl sonra ilk kez dördüncü kategoriye yükseltilmişti. ABD kasırga merkezi kasırganın güç kaybettiğini ve yeniden birinci kategoriye alındığını açıkladı. Aynı zamanda kasırganın tropikal fırtınaya dönüşebileceği uyarısı yapıldı. Teksas kıyılarını bugün  vurmaya başlayan kasırga için ABD Başkanı doğal afet bildirisi imzaladı. Bildiriyle bölgeye federal yardım sağlanacak.

Uzmanlar kasırganın son 50 yılın en serti ve 12 yılın en şiddetlisi olacağını belirtiyor. Harvey ülkedeki alarm durumunu sadece 55 saat içinde birinci kategoriden dördüncüye çıkarttı. Ülkede 1961 yılından bu yana alarm durumu dördüncü kategoriye ilk kez yükseltildi. Son olarak 12 yıl önce 2005 yılında ülkeyi vuran Katrina kasırgası dahi üçüncü kategoride kalmıştı. Sadece kasırga  ve hortum tehlikesi değil ABD büyük bir tehlikesiyle de karşı karşıya. Kasırganın getireceği yağmur, 160 kilometre üzerinde bir alanı sular altında bırakabilir.

Harvey kasırgasıHarvey kasırgası

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ