Kamuoyu.org

ABD’den ’S-400’den vazgeçin’ ısrarı!

ABD’den ’S-400’den vazgeçin’ ısrarı!
  • DÜNYA
  • 01 Nisan 2018
  • ABD’den ’S-400’den vazgeçin’ ısrarı! için yorumlar kapalı
  • 182 KEZ OKUNDU


Dışişleri Bakanlığı Siyasi ve Askeri İlişkilerden Sorumlu Kıdemli Müsteşar Yardımcısı Vekili Büyükelçi , Patriot füze savunma sistemlerinin satışına yönelik teklif mektubuyla Ankara’ya gelirken, Washington yönetiminin Ankara’ya “’dan almaktan vazgeçin” baskısını sürdürdüğü belirtildi


ABD- Savunma Ticareti Diyaloğu toplantılarının 5’incisinde Türk savunma sanayii üreticileri ve ABD şirketlerinin ’deki temsilcileriyle bir araya gelen Büyükelçi Kaidanow, Dışişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı yetkilileriyle de toplantılar gerçekleştirecek.

Kadinow’un Ankara ziyaretinin gündemini değerlendiren bir ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, şunları söyledi: “Türkiye’nin hava savunmasını güçlendirmek istemesini anlıyoruz. Ama bunu yaparken tüm NATO ülkelerinin NATO sistemleriyle birlikte çalışabilen teçhizatı tedarik etmeleri gerekir. Bir Rus sistemi bu standardı sağlamayacaktır. Türk hükümet yetkilileriyle yaptığımız çok sayıdaki görüşmede, S-400 tedariki konusundaki endişelerimizi vurguladık. ‘Amerika’nın Düşmanlarına Yaptırımlarla Karşı Koyma Yasası’nın 231. bölümündeki listede yer alan Rusya kuruluşlarıyla, savunma ile ilgili herhangi bir alışveriş yapmaktan vazgeçmeleri yönünde Türk hükümetine baskı yapmaya devam ediyoruz.”

 

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ