Kamuoyu.org

AB’den Türkiye Açıklaması!

AB’den Türkiye Açıklaması!
  • DÜNYA
  • 01 Ağustos 2017
  • AB’den Türkiye Açıklaması! için yorumlar kapalı
  • 127 KEZ OKUNDU

’nın ’ye ekonomik baskıyı artırın çağrısına Komisyonu’ndan olumlu yanıt gelmedi. Bugün gerçekleşen basın toplantısında ile ’nin güncellenmesinin her iki taraf için önemli ekonomik yararlar sağlayacağı belirtildi.

Almanya Avrupa Birliği’ne, Türkiye’ye yönelik ekonomik baskıyı artırma çağrısı yaptı.

hükümeti AB‘ye sunduğu belgede AB’den, Türkiye‘ye üyelik müzakereleri çerçevesinde yapılan mali yardımın gerektiğinde tamamen kesilip kesilemeyeceğini araştırmasını talep etti.

Belgede ayrıca AB ile Türkiye arasında Gümrük Birliği’nin güncellenmesi için görüşmeler düzenlenmesinin Türkiye’ye yanlış bir mesaj vereceği iddia edildi.

Almanya‘nın söz konusu iddiaları bugün  Birliği Komisyonu‘nda gündeme geldi.

Komisyon Türkiye’yle Gümrük  Birliği’nin güncelleştirilmesi için AB üyesi ülkelerden halihazırda yetki talep edildiğini, güncellenmiş bir anlaşmanın her iki tarafa da önemli yararlar  sağlayacağını açıkladı.

kamera

‘Türkiye ile ilişkilerin devam etmesi gerekli’

AB Komisyonu Başsözcü Yardımcısı Mina Andreeva, spekülasyonlara ilişkin yorumda bulunmayacağını, ancak geçen hafta AB-Türkiye Yüksek Düzeyli Diyalog Toplantısının yapıldığını hatırlatarak, “Gümrük Birliği’nin güncelleştirilmesi bizim üye ülkelere teklif ettiğimiz bir şey” ifadesini kullandı.

Sözcü Carlos Martin Ruiz De Gordejuela ise, Türkiye ile ilişkilerin devam etmesinin son gelişmeler çerçevesinde gerekli olduğunu söyledi .

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ