Kamuoyu.org

ABD’nin ‘seks gurusu’ yakalandı

ABD’nin ‘seks gurusu’ yakalandı
  • DÜNYA
  • 27 Mart 2018
  • ABD’nin ‘seks gurusu’ yakalandı için yorumlar kapalı
  • 154 KEZ OKUNDU

ABD’de seks kölesi olarak kullandığı kadınlardan bir kuran sözde guru (57), ’da gerçekleştirilen bir operasyonla yakalandı.
ABD’nin ‘seks gurusu’ yakalandı

Grup uzun yıllardır tartışmaların hedefindeydi ve ABD basınında defalarca araştırma konusu olmuştu.

Lakabı ‘Öncü’ olan Raniere’in müridi olmak ve toplantılarına katılmak için üyelik gerekiyordu.

Raniere’in Nxivm adlı tarikatında ‘köle-efendi’ sistemi kurduğu, tarikata bağlı tüm kadınların kendisiyle ve Raniere’in istediği kişilerle birlikte olmaya zorladığı ifade edildi.

FBI tarafından Meksika’da gerçekleştirilen bir operasyonla yakalanan Raniere, ‘seks ticareti’ suçlamasıyla yargılanıyor.

’tan kaçarak Meksika’ya yerleşen Raniere, Teksas’ta mahkemeye çıkacak. Raniere, en az 15 yıl hapis istemiyle yargılanıyor.

Polise yansıyan şikayetlerde, Raniere ‘barbarca’ bir sistem kurmak ve gruptaki kadınları köleleştirmekle eleştiriliyordu. Raniere ise hakkındaki tüm suçlamaları reddediyor.

Raniere’in tüm kadınlara adının ve soyadının baş harflerinden oluşan bir dövmeyle damgaladığı, bu ‘damgalama törenlerinde’ kadınları çıplak sunduğu ve bu törenlerde ‘efendilerin’ istediği köleyi seçme özgürlüğüne sahip olduğu belirtiliyor.

Raniere’in zayıf kadınlardan hoşlandığı için kadınlara düşük kalorili yemek yemelerini şart koştuğu ve kadınların tüm yediklerini listelemesini istediği de iddialar arasında.

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ