Kamuoyu.org

Adalet Yürüyüşü’ne DEAŞ Saldırısı

Adalet Yürüyüşü’ne DEAŞ Saldırısı
  • GÜNDEM
  • 05 Temmuz 2017
  • Adalet Yürüyüşü’ne DEAŞ Saldırısı için yorumlar kapalı
  • 166 KEZ OKUNDU

Kocaeli Emniyeti ’ne saldırı planlayan ’lı teröristi operasyon yaparak  yakaladı. ’lı terörist aracına bayrakları koyduğu ortaya çıktı.

DEAŞ’lı terörist Adalet Yürüyüşü’ne araçla saldırı düzenleyeceği istihbaratını alan Emniyeti, DEAŞ’lı teröristi yapılan operasyon sonucu yakaladı. Ak Parti algısı yaratmak isteyen DEAŞ’lı teröristin aracından Ak Parti bayrakları çıktı.

Özel Hareket Polisi Devreye Girdi

Bugün Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri güvenlik önlemlerini kırmızı alarm seviyesine yükseltti. Ekiplere bombalı bir aracın Adalet Yürüyüşü’ne eylem düzenleyeceği istihbaratı paylaşıldı. Bu olay nedeni ile ilk kez trafikte aksama oldu. Tüm bu hazırlıkların ardından Kocaeli Kartepe ilçesinde, Özel Hareket Polislerinin de katıldığı operasyonda DEAŞ’lı teröristin kullandığı panelvan tipi bir araç ele geçirildi.

Araçla Kalabalığın Arasına Dalacaktı

Araçta bulunan bir kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahsın DEAŞ’lı olduğu ileri sürüldü. DEAŞ’lı teröristin kalabalığın arasına bombalı bir araçla eylem düzenleyeceği öğrenildi. Aracın içinden Ak Parti bayrakları çıktı. Olayın ardından DEAŞ’lı teröristin Ak Partili olduğu algısı yapmaya çalıştığı ön görülüyor.

DEAŞ’lı Terör Üyesi Yakalandı

Öte yandan Kayseri Emniyet Müdürlüğü’ne önceki gün yapılan ihbara göre Adalet Yürüyüşü’ne yönelik saldırı yapılacağı bilgisi iletildi. Polis, DEAŞ terör örgütü üyesi olduğu bilinen ve emniyette kaydı olan 6 kişiyi yakın takibe aldı. Dün Kayseri’de Deaş’lılar tarafından siyah minibüs kiralayan iki kişi Kocaeli’de yakalandı. 4 Kişi ise Kayseri‘de gözaltında tutuluyor.

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı’nın Açıklaması

Kayseri Valisi Süleyman Kamçının açıklamasına göre “Evet, polisimiz güzel bir istihbarat sonucu 6 kişilik DEAŞ militan grubunu gözaltına aldı. Minibüsle konvoya saldıracaklardı. Minibüse Ak Parti flamaları koymuşlardı. Büyük bir provokasyon önlendi.” dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ