Kamuoyu.org

Adana’da Kuduz Paniği

Adana’da Kuduz Paniği
  • SAĞLIK
  • 11 Temmuz 2017
  • Adana’da Kuduz Paniği için yorumlar kapalı
  • 174 KEZ OKUNDU

Bir kız çocuğunu tırmalayan köpeğin ölmesinin ardından mahalle İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce karantinaya alındı.

’nın Yüreğir ilçesinde bir kız çocuğunu tırmalayan köpeğin ölmesiyle beraber, mahalle “” şüphesiyle karantinaya alındı.

6 Temmuz Perşembe günü Yüreğir ilçesi Haydaroğlu Mahallesi 282 Sokakta oynayan bir kız çocuğun ‘fino’ cinsi bir köpek tarafından saldırıya uğrayarak elleri ve bacakları tırmalandı. Olaydan birkaç saat sonra ‘’ cinsi köpek ölmesiyle aile paniğe kapıldı ve durumu İlçe Gıda Tarım ve  Hayvancılık Müdürlüğüne bildirdi. Görevliler, yaptıkları incelemenin ardından Haydaroğlu Mahallesi’nde bulunan Şehit Jandarma Er Yüksel Özpınar Çocuk Parkı ve Dinlenme Alanı’na afiş asarak, mahallenin karantinaya alındığını duyurdu.

Haydaroğlu Mahallesi Muhtarı Necati Gündoğdu, yaptığı açıklamada, “Geçen hafta Perşembe günü, Seyhan Mahallesi muhtarı bana kendi seçmenlerinden Bülent Ulubaş kardeşimizin evladını köpek ısırdığını söyledi. Daha sonrada köpeğin öldüğünü bildirdi. Yavru bir köpek, köpeğe kemik vermişler, köpek kemiği yiyince bağırsağı delindiği için ölmüş. Köpeğin ısırma gibi bir durumu söz konusu değil, çocuğu tırmalamış. Bunun ardından mahallemizde, kuduz hastalığı ile ilgili broşürler dağıttık, mahallenin belli yerlerine pankartlar astık. Mahallemiz şuan da altına alındı, dünden itibaren aşılama başladı” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ