Kamuoyu.org

Ahmet Davutoğlu’ndan Açıklama!

Ahmet Davutoğlu’ndan Açıklama!
  • GÜNDEM
  • 03 Ağustos 2017
  • Ahmet Davutoğlu’ndan Açıklama! için yorumlar kapalı
  • 158 KEZ OKUNDU

Eski Başbakan , Görmez’in emeklilik kararının ardından yazılı bir açıklama yaptı. Davutoğlu, “Aksa’da hutbe okuyan tek Diyanet İşleri Başkanımız oldu. FETÖ gibi fitne odaklarının hedefi haline getirildi” dedi.

Eski Başbakan ve AK Parti Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Diyanet İşleri Başkanı ‘in görevinden ayrılmasıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

ve Başbakanlık dönemlerimde kendisinin dinimizin izzetine, milletimizin vakarına ve devletimizin itibarına yakışan bir tavır içinde görevini yürüttüğünü de her daim müşahede ettim” diyen Davutoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Yakın mesai birlikteliği yaptığımız bu süre zarfında kendisinin dünyasında iç barışın sağlanması, mezhep çatışmalarının engellenmesi, gönül coğrafyamızda dini geleneklerimizin korunarak sürdürülmesi, mazlum milletlere insani yardım, yurtdışındaki vatandaşlarımızın dini hizmetlerinin en etkin bir şekilde sağlanması, ve gibi uzak coğrafyalardaki Müslümanların dini ve kurumsal ihtiyaçlarının giderilmesi gibi alanlarda büyük hizmetleri oldu.” dedi.

FETÖ gibi fitne odaklarının hedefi haline getirildi

Bütün bu görevleri yürütürken milletimizin ve gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizin büyük teveccühünü ve takdirini kazanan Sayın Görmez bir taraftan da Müslümanlar arasındaki çatışmaların körüklenmesini isteyen çevrelerin ve FETÖ gibi fitne odaklarının hedefi haline getirilmiştir.

Aksa’da hutbe okuyan tek Diyanet İşleri Başkanımız

Kendisi yaptığı birçok hizmetle milletimizin vicdanında ve hafızasında kalıcı bir yer edinmiştir. Ancak özellikle iki vakur ve cesur öncülüğünün asırlarca nesilden nesile aktarılacağından hiç şüphemiz yoktur: Mescid-i Aksa‘da hutbe okuyan ilk ve tek Diyanet İşleri Başkanımız olması ve 15 Temmuz gecesi ihanetin daha ilk anlarında hiçbir talimat almaksızın okuttuğu salalarla bir millete onuru için kıyama kalkması çağrısında bulunması. Biz ve aziz milletimiz kendisinin onur ve vakar ile başladığı ve sürdürdüğü görevini yine onur ve vakar ile bıraktığına şahidiz. Rabbimiz de şahit olsun.”

Ne Oldu?

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez emekliye ayrıldı. Edinilen bilgiye göre, Görmez’in “emekliye ayrılma” talebini içeren dilekçesi, Başbakanlık tarafından kabul edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ