Kamuoyu.org

Açıköğretim Lisesi saat kaçta yapılacak? AÖL sınav giriş belgesi görüntüleme

Açıköğretim Lisesi saat kaçta yapılacak? AÖL sınav giriş belgesi görüntüleme
  • GÜNDEM
  • 30 Mart 2018
  • Açıköğretim Lisesi saat kaçta yapılacak? AÖL sınav giriş belgesi görüntüleme için yorumlar kapalı
  • 116 KEZ OKUNDU

AÖL (Açıköğretim Lisesi) II. Dönem sınavları için geri sayım başladı. Bir yandan gerekli belgelerini tamamlamaya çalışan açık liseliler bir yandan da sınav bilgilerini teyit ediyor. Peki AÖL sınavı yarın saat kaçta yapılacak? AÖL sınav giriş belgesi nasıl alınır?
Açıköğretim Lisesi saat kaçta yapılacak? AÖL sınav giriş belgesi görüntüleme

Açık Öğretim Kurumları Sınavları, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Baskı Ünitesinde meydana gelen teknik arıza sebebiyle iki hafta ertelenen ’ün ilk oturumu yarın yapılacak. sınavları . (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) 31 Mart – 01 Nisan 2018 tarihlerinde 3 oturum olarak gerçekleştirilecek. Sınava katılacak öğrencilerimiz Sistemden öğrenci numarası ve şifrelerini girerek sınav giriş belgelerine ulaşabilirler.

1. Oturum 31 Mart 2018 9.30

2. Oturum 31 Mart 2018 14.00
3. Oturum 01 Nisan 2018 15.00

Ayrıca 3. Oturumun saat 15.00’ a alınmasının nedeni ÖSYM sınav takviminde yer alan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının sabah saat 10.15’ te yapılacak olmasından kaynaklanmaktadır.

AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİ GÖRÜNTÜLEME

MEB’in resmi internet sitesinden güvenlik Kodu, öğrenci numarası ve şifre ile öğrenci girişi yapan öğrenciler menüden sınava giriş belgesi alabilirler ve sınava giriş yerlerini öğrenebilirler.

AÖL SINAVI İÇİN GEREKLİ BELGELER

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerimiz geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır. Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ