Kamuoyu.org

Akıncı Üssü Duruşmasında Şok! Bu Notu Verirken Yakalandı.

Akıncı Üssü Duruşmasında Şok! Bu Notu Verirken Yakalandı.
  • GÜNDEM
  • 17 Kasım 2017
  • Akıncı Üssü Duruşmasında Şok! Bu Notu Verirken Yakalandı. için yorumlar kapalı
  • 214 KEZ OKUNDU

davası sanıklarından eski kursiyer  Teğmen ’in, 10 Kasım’daki duruşmada, üste yakalanan sivil imam  Harun Biniş’e, “Size ne diyebilirim ki, bu yükü yüklendiniz, inşallah cennet  ayaklarınızın altında olduğu gibi başınız üstte olacaktır. Hiç üzülmeyin, endişe  etmeyin, inşallah Rabbim sizleri öyle yakın bir zamanda sevdiklerinize  kavuşturacak ki hepimiz hayret edeceğiz” yazılı not iletirken yakalandı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı  Üssü’nde gerçekleştirilen eylemlere ilişkin davaya Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü’ndeki salonda devam edildi.

Sanıklar, avukatları, müştekiler ile gaziler ve şehit yakınları  katıldığı duruşmada Mahkeme Başkanı Selfet Giray, daha önce verilen ara karalar  gereği dosyaya gönderilen bilgi ve belgeleri okudu.

Başkan Giray, Sincan Cezaevi Jandarma Tabur Komutanlığının tutanağı  ile ele geçirilen “kişiye özel” ibaresi bulunan evrakın dosyaya girdiğini açıkladı.

Tutanağa göre, 10 Kasım 2017’deki duruşmada, sanıkların yoklaması  yapılırken sanıklardan eski kursiyer Teğmen İsmail Küçükberber’in, yoklama  kağıdının arkasına sakladığı bir kağıdı, darbe girişimi gecesi üste bulunduğu  belirlenen sivil imam Harun Biniş’e verdiği salondaki jandarma görevlileri  tarafından fark edildi.

Jandarma görevlilerince ele geçirilen nota ilişkin tutanak tutuldu ve  dosyaya eklendi.

Küçükberber’in sivil imam Biniş’e ilettiği not şöyle:

“Moralleriniz çok yüksek, önemli birinin huzurundasınız. Kıymetli  kardeşlerim, değerli kızlarım… Size ne diyebilirim ki, sizi nasıl anlatabilirim  ki. Pek çoklarının isminden bile ürktüğü bir yükü yüklendiniz. İnşallah cennet  ayaklarınızın altında olduğu gibi başınız üstte olacaktır. Hiç üzülmeyin, endişe  etmeyin, inşallah Rabbim sizleri öyle yakın bir zamanda sevdiklerinize  kavuşturacak ki hepimiz hayret edeceğiz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ