Kamuoyu.org

Alkollü Sürücünün Ehliyetine El Konuldu

Alkollü Sürücünün Ehliyetine El Konuldu
  • GÜNDEM
  • 18 Ağustos 2017
  • Alkollü Sürücünün Ehliyetine El Konuldu için yorumlar kapalı
  • 194 KEZ OKUNDU

Alkollü sürücüsü ’da yol ortasında çalışır durumdaki aracı içinde uyuya kaldı. e-Ehliyetine 2 yıl el konuldu ve 2 bin 507 lira kesildi.

Esat Caddesi’nde yaşanan olayda tır sürücüsünün uyuya kaldığını gören vatandaşlar polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri çalışan durumunda olan tırı durdurup anahtarı aldı ve tır sürücüsü olan Savaş’ı uyandırmak için çaba harcadı.

Polis’in uğraşı sonrasında uyanan Savaş alkolün etkisiyle çalışmayan tırı sürmeye çalıştı. Araçtan inmek istemeyen Savaş yan koltuğa alınarak araç yoldan kaldırıldı.

Güçlükle tırdan indirilen Serdar Savaş polisin ısrarına rağmen sürücü belgesini ve kimliğini vermedi. Bir süre sonra ikna edilen Savaş ehliyetini polise teslim etti. Alkolmetre üflememekte ısrar eden Savaş polisin alkolünün ölçülememesi durumunda ehliyetine 6 ay yerine 2 yıl el konulacağı yönündeki uyarıları üzerine Savaş, “5 yıl, 10 yıl, istersen 50 yıl el koy” diye karşılık verdi. Bunun üzerine Savaş’ın ehliyetine 2 yıl el konuldu ve 2 bin 507 lira para cezası kesildi. Olaydan sonra trafikten men edilen tır polis tarafından otoparka çekildi.

 

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ