Kamuoyu.org

Alman Meclis Başkanı: 'İslamiyet Almanya'nın parçası'

Alman Meclis Başkanı: 'İslamiyet Almanya'nın parçası'
  • DÜNYA
  • 01 Nisan 2018
  • Alman Meclis Başkanı: 'İslamiyet Almanya'nın parçası' için yorumlar kapalı
  • 124 KEZ OKUNDU

Federal Meclis (Bundestag) Başkanı Wolfgang Schaeuble, herkesin, İslamiyet’in artık ’nın bir parçası olduğuyla yüzleşmesi gerektiğini söyledi.
Alman Meclis Başkanı: 'İslamiyet Almanya'nın parçası'

Schaeuble, Funke Medya Grubuna bağlı gazetelere yaptığı açıklamada, Almanya’da yaşayan Müslümanların, bu ülkenin, Müslüman gelenekleriyle şekillenmediğini bilmeleri gerektiğini ifade etti.

Halkın diğer bölümünün de Almanya’da giderek artan oranda Müslümanların bulunduğunu kabul etmesi gerektiğini belirten Schaeuble, “Tarihin akışını durduramayız. Herkes, İslamiyet’in artık ülkemizin bir parçası olduğu konusuyla yüzleşmesi lazım.” dedi.

Schaeuble, Almanya’da toplumsal birliktelik konusunda anayasanın temeline dayanan değerlere ihtiyaç duyulduğunu da kaydetti.

Almanya İçişleri, Bayındırlık ve Yurt Bakanı Horst Seehofer, yaklaşık iki hafta önce göreve geldikten sonra “İslam Almanya’ya ait değildir.” şeklindeki ifadeleriyle bu konuda tartışma başlatmıştı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel ise “Müslümanlar da Almanya’ya ait ve böylece dinleri olan İslam da.” değerlendirmesini yaparak, Seehofer’in sözlerine karşı çıkmıştı.

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ