Kamuoyu.org

Amerikan vatandaşlarının yarısı iş yerinde oyun oynuyor!

Amerikan vatandaşlarının yarısı iş yerinde oyun oynuyor!
  • TEKNOLOJİ
  • 03 Nisan 2018
  • Amerikan vatandaşlarının yarısı iş yerinde oyun oynuyor! için yorumlar kapalı
  • 149 KEZ OKUNDU


Amerika ve birkaç Avrupa ülkesinde yapılan ankete göre, çalışanların %40’ı oynuyor. İşte detaylar…


Geçtiğimiz hafta yayınlanan bir anket, ve iş dünyasını karşı karşıya getirdi. Anket, Limelight Networks tarafından Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallıklar, Fransa, Almanya, Güney Kore ve Japonya’da 3.000 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Katılımcılara, “Haftada kaç saatinizi video oyunlara ayırıyorsunuz?” ve “İş yerinde kaç saat oyun oynuyorsunuz?” gibi sorular soruldu. Amerikalı katılımcıların %40’ı iş yerinde oyun oynadığını söylerken, tüm katılımcılar arasında aynı cevabı verenlerin ortalaması ise %35 seviyesini buldu.

Katılımcıların %8,6’sı istisnasız her gün iş yerinde oyun oynadıklarını ifade ederken, oyun severlerin ilgisinin Solitaire veya Candy Crush gibi oyunlardan Player Unknown’s Battlegrounds gibi kısa süreli online oyunlara kaydığı da görünüyor.

Anketten çıkan bir diğer ilginç sonuç ise, oyun severlerin %60’ı oyunu uykuya tercih ediyor. Katılımcıların %40’ı ise, oyun ve yemek arasında bir tercih yapmak zorunda kaldığında, haklarını oyundan yana kullanıyor.

Bu tercihlerin yaş ile doğru orantılı olduğunu belirten araştırma şirketi yetkilileri, yaş sınırı küçüldükçe oyuna olan ilginin arttığını hatırlatarak, ailelerin bu konuda daha dikkatli olmaları gerektiğini ifade etti.

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ