Kamuoyu.org

Ankara’dan İstanbul’a Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü

Ankara’dan İstanbul’a Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü
  • GÜNDEM
  • 15 Haziran 2017
  • Ankara’dan İstanbul’a Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü için yorumlar kapalı
  • 172 KEZ OKUNDU

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından yapmaya karar verdiği Ankara’dan İstanbul’a olan yürüyüşüne başladı.

Bugün Ankara ’ta başlayan yürüyüşün İstanbul Maltepe Cezaevi’nde son bulması bekleniyor. Yürüyüşün toplan 28 gün süreceği ve günde 18 kilometre yürüneceği gelen bilgiler dahilinde.

Vali Açıklama Yaptı

Valilikten yapılan açıklamada Kılıçdaroğlu’nun adalet yürüyüşüyle ilgili gerekli önlemlerin alındığını belirtti. Yapılacak yürüyüşte etkinliğe katılanları güvenliği ve trafik düzeninin sağlanması esastır dedi. Alınan önlemlere herkesin uyması lazım dedi. Etkinliğe katılabilecek kişilerin sayısının Valilik tarafından belirlenen sayıyı geçemeyeceğini de konuşmasına ekledi.

Güvenpark’ta Alınan Önlemler

Valiliğin aldığı önlemler arasında Güvenpark’ta Kılıçdaroğlu’nun Adalet yürüyüşüne katılan herkesin üstünün aranması vardı. Geniş güvenlik önlemleri alınan Güvenpark’ta duraklarında yerleri değiştirildi.

Evinin Önünden Açıklama

Kılıçdaroğlu biz kavga istemiyoruz. Biz sadece adalet istiyoruz. İçeride yatan öğretmen ve gazeteciler içimizi acıtıyor. Bizim bu yürüyüşümüz umarım vicdanı sağır olanların amacımızı anlamalarını sağlar. Bizim bu yürüyüşümüz İstanbul’da bitmeyecek ülkeye adalet gelene kadar yürüyeceğiz.

11:20’de Başladı

11:20 de Kılıçdaroğlu ve partilerin gelmesiyle başladı. Kılıçdaroğlu adaletin olmadığı bir ülkede yaşamak istemiyorum kelimelerini kullandı. Bu parti yürüyüşü değildir. Türkiye bir dikta yönetimiyle karşı karşıya dedi. Konuşmasında ayrıca hapishanelerin dolu olduğu bir ülkede adaletten söz edilemez. Adalet için verilecek bir bedel varsa bu bedeli ilk biz veririz demiştik dedi.

Arbede Çıktı

Akmevki istikametinde karşıt görüşlü bir grupla yürüyüşçüler arasında kısa süreli bir arbede çıktı. Polis tarafları kısa sürede ayırdı.

Kılıçdaroğlu yürüyüş güzel gidiyor. Adalet için yürüyoruz. Ben burada sadece kendim için değil, çocuklarım ve ailem için değil herkes için adalet istiyorum dedi.

4 Saat Sonra Mola

İlk molasını 4 saat sonra Atatürk Bulvarı’nda veren Kılıçdaroğlu yürüyüşün ilk gününü hipodromda bitireceğini belirtti. Hipodromun otoparkının bir bölümüne kurulan çadırlarda kalacakları tahmin ediliyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ