Kamuoyu.org

Anket Sonuçları Çıktı! AK Parti Tavan Yaptı, HDP Çöktü!

Anket Sonuçları Çıktı! AK Parti Tavan Yaptı, HDP Çöktü!
  • GÜNDEM
  • 01 Ağustos 2017
  • Anket Sonuçları Çıktı! AK Parti Tavan Yaptı, HDP Çöktü! için yorumlar kapalı
  • 164 KEZ OKUNDU

Ankara merkezli Optimar Araştırma, 24 ilde gerçekleştirdiği ‘bugün olsa’ anketinde Ak ’nin yüzde 51,4 oy oranına ulaşacağı belirtildi. ise yüzde 8 barajını geçemiyor.

Ankara merkezli Optimar Araştırma Şirketi, Temmuz ayının son haftasında 24 ilde bin 532 kişiyle, ‘siyasi gündem’ anketi gerçekleştirdi.

AK PARTİ UÇTU

Optimar Araştırma ve Danışmanlık Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Daşdemir, Temmuz ayında gerçekleştirdikleri kapsamında ‘Bugün genel seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz’ sorusuna verilen yanıtların; AK Parti yüzde 51,4,  yüzde 25,0, MHP yüzde 13,4, HDP yüzde 8,0 ve diğer partilerin yüzde 2,2 oranlarına sahip olduğunu duyurdu.

2004, 2007, 2009, 2014, 2015 ve son olarak 16 Nisan referandumunda yaptığı başarılı tahminlerle göze çarpan Optimar Araştırma ve Danışmanlık’ın Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Daşdemir, “Türkiye’de yeni bir siyasi partiye ihtiyaç var mı?” sorusuna toplumun yüzde 64.5’inin hayır yanıtı verdi. Olduğunu söyleyenlerin oranı ise yüzde 27.8’de kaldı. Bu oranı büyük çoğunluğunu da muhalefet cephesi oluşturuyor. Bütün bu rakamlar bir tek şeyi gösteriyor. Türkiye’de hala muhalefetle toplumun ezici çoğunluğu arasında sağlıklı ve sahici bir ilişki yok. Muhalefet alternatif olmak istiyorsa, küçük hesaplara veya başka merkezlerin beklentilerine değil toplumun beklentilerine kulak vermeli” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ