Kamuoyu.org

AÖF sınav yerleri sorgulama! 2018 AÖF giriş yeri belgesi nasıl görüntülenir?

AÖF sınav yerleri sorgulama! 2018 AÖF giriş yeri belgesi nasıl görüntülenir?
  • GÜNDEM
  • 11 Nisan 2018
  • AÖF sınav yerleri sorgulama! 2018 AÖF giriş yeri belgesi nasıl görüntülenir? için yorumlar kapalı
  • 179 KEZ OKUNDU


sınavları için geri sayım başladı. bahar dönemi vize sınavı bu haftasonu gerçekleştirilecek. Öğrencilerin sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınav giriş yerleri dün açıklandı. Peki, sınav giriş yerleri sorgulama nasıl yapılır? İşte detaylar..


Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri ( AÖF) tarafından uygulanacak olan AÖF vize sınavı bu haftasonu gerçekleştirilecek. AÖF’te eğitimini sürdüren öğrenciler, vize sınavına hazırlıklarını sürdürürken, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınav giriş belgesi yayınlandı. Anadolu Üniversitesi’nin resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan AÖF sınav giriş yerleri nasıl görüntülenir? İşte sorgulama sayfası…

AÖF SINAV GİRİŞ YERLERİ SORGULAMA! 2018

2017-2018 eğitim öğretim yılı AÖF bahar dönemi ara sınavı 14-15 Nisan’da yapılacak. Bu sınavın sınav giriş yerleri adayların erişimine açıldı. Sınav giriş belgelerinin görüntülenebilmesi için https://aof.anadolu.edu.tr/ adresinden “Öğrenci Otomasyonu”na giriş yapılması gerekiyor. Sisteme giriş yapıldıktan sonra sırasıyla, Sınav İşlemleri, Sınav Giriş Belgesi, Sınav Giriş Belgesi Görüntüleme kategorilerinin açtıktan sonra sınav giriş yerleri öğrenilebilecek.

AÖF FİNAL SINAVI TARİHİ DEĞİŞTİ

AÖF’ün 2017-2018 akademik takviminde yer alan bilgiye göre, AÖF bahar dönemi ara sınavı 14-15 Nisan, dönem sonu sınavı 02-03 Nisan, üç ders sınavı ise 21 Temmuz olaram açıklanmıştı.

AÖF tarafından yapılan duyuruda AÖF bahar dönemi dönem sonu sınavının tarihinin değiştirildiği açıklandı. AÖF bahar dönemi dönem sonu sınavı 26-27 Mayıs 2018 tarihlerinde yapılacak. Ara sınav ve üç ders sınavı tarihlerinde ise değişiklik yapılmadı.

AÖF’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıflar) ve ilk defa yapılacak olan Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları İçin Yapılacak Sınav (8. sınıflar) tarihleri MEB tarafından 02-03 Haziran 2018 tarihleri olarak yeniden belirlenmiştir.

Bu nedenle 02-03 Haziran 2018 tarihlerinde yapılması planlanan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı tarihlerinin 26-27 Mayıs 2018 tarihlerinde yapılması kararı alınmıştır.”

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ