Kamuoyu.org

Apple uzay grisi Mac aksesuarlarını satışa sundu!

Apple uzay grisi Mac aksesuarlarını satışa sundu!
  • TEKNOLOJİ
  • 28 Mart 2018
  • Apple uzay grisi Mac aksesuarlarını satışa sundu! için yorumlar kapalı
  • 155 KEZ OKUNDU


Apple, geçtiğimiz aralık ayında piyasaya sürdüğü iMac Pro’nun kutu içeriğinde yer verdiği Mac aksesuarlarını satışa çıkardı. Ayrı satın alınamayan bu ürünler e-ticaret sitelerinde binlerce dolara karaborsadan satılıyorduApple, siyah ve koyu gri kombinasyonuna sahip olan ve ‘uzay grisi’ olarak bilinen renkteki Mac aksesuarlarını ayrı olarak satmaya başladı.
Daha önce yalnızca yeni iMac Pro’nun kutusundan çıkan uzay grisi , ve Magic Trakpad 2, Apple.com üzerinden ayrı ayrı satışa sunuldu.
Daha önce yalnızca 5.000 dolarlık iMac Pro’yu satın alanların sahip olabildiği bu aksesuarlar, eBay’de tanesi 1.525 dolara kadar çıkan fiyatlarla alıcı buluyordu.
Magic Keyboard’un uzay grisi versiyonu sayısal tuş takıma sahip. Klavyenin Apple tarafından satılan daha küçük ve sayısal tuş takımına sahip olmayan sürümü ise henüz uzay grisi renk seçeneğine sahip değil.
Bu aksesuarlar, koyu renkleri haricinde beyaz renkli standart sürümlerle birebir aynı özelliklere sahip.
Yalnızca ABD’de bulunan kullanıcılara sunulan aksesuarlar, beyaz renkli sürümlerden 20 dolar daha pahalı satılıyor.
129 dolarlık klavyenin ve trackpad’in uzay grisi sürümü 149 dolarken, yeni renk seçeneğiyle gelen Magic Mouse 2 99 dolar fiyat etiketine sahip.
Uzay grisi renk seçeneği Apple tarafından ilk kez 2013 yılında tanıttığı iPhone 5s ve iPod Touch ürünlerinde sunulmuştu. 2015 yılında ise serisi bu renk seçeneğine kavuşmuştu.
Apple, uzay grisi aksesuarlarında en yeni MacBook’taki koyu alüminyum malzemenin aynısının kullanıldığını belirtiyor.
Söz konusu yeni aksesuarlardan uzay grisi , eBay’de 398 dolara satılıyor. Bu fiyat Apple’ın fiyatının iki katından bile fazla.
Apple uzay grisi aksesuarların mağazalarında satılıp satılmayacağına dair açıklama yapmazken, aksesuarların diğer ülkelerdeki kullanıcılara ne zaman sunulacağı da henüz belirsiz.

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ