Kamuoyu.org

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak’dan Facebook açıklaması!

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak’dan Facebook açıklaması!
  • TEKNOLOJİ
  • 09 Nisan 2018
  • Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak’dan Facebook açıklaması! için yorumlar kapalı
  • 128 KEZ OKUNDU


Facebook’da yaşanan Cambridge Analytica skandalının ardından sular bir türlü durulmuyor. Şimdi de Apple’ın kurucu ortağı Facebook hesabını sildi


Cambridge Analytica skandalının üzerinden haftalar geçmiş olmasına rağmen, olayın yankıları devam ediyor. İlk olarak Elon Musk tarafından Twitter’da #DeleteFacebook hashtag’i ile başlatılan tepkiye son dahil olan isim Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak oldu.

Bu konuyla ilgili bir açıklama yapan Wozniak şu ifadeleri kullandı: “Facebook, kullanıcıların tüm kişisel bilgilerini paylaştığı bir platform. Şirket ise bu verileri reklam malzemesi olarak kullanıp para kazanıyor. Bunun yanında bu tek taraflı bir anlaşma çünkü kullanıcılar bu gelirlerden herhangi bir pay almıyor.

Bana soracak olursanız, kişisel verilerimin satılmasındansa ücretli üyeliği tercih ederim. Apple’a baktığınız zaman, belli başlı ürünleri satarak para kazandığını göreceksiniz. Facebook’da ise ürün kullanıcıların bizzat kendisi.”

Steve Wozniak, bu sert sözlerinin ardından beklenildiği gibi Facebook hesabını kapattı ve Facebook’a tepki gösteren ünlü isimler kervanına katıldı.

 

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ