Kamuoyu.org

Askeri Bölgede Yangın.. Mühimmatlar Patlıyor!

Askeri Bölgede Yangın.. Mühimmatlar Patlıyor!
  • GÜNDEM
  • 13 Temmuz 2017
  • Askeri Bölgede Yangın.. Mühimmatlar Patlıyor! için yorumlar kapalı
  • 110 KEZ OKUNDU

’te askeri bölgede çıkan yangının söndürülmesine çalışılıyor. Alınan bilgiye göre, - karayolunun 11. kilometresinde yer alan geçici konteyner bölgesindeki askeri alanda sabaha karşı henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü.

Mühimmat patlamalarının da yaşandığı öğrenilen bölgeye halen itfaiyenin yaklaşamadığı bildirildi. Kilis Valiliği yangınla ilgili yaptığı açıklamada yangında herhangi bir can kaybının olmadığını dumandan etkilenen 10 askerin de tedavi altında olduğu belirtildi.

kilis

Kilis-Gaziantep karayolunun 15’inci kilometresinde bulunan ve i personelin kaldığı belirtilen geçici konteynır bölgesinde bir yangın meydana geldi. Mühimmat patlamalarının da yaşandığı öğrenilen bölgeye halen itfaiyenin yaklaşamadığı bildirildi.

Kilis’te, Fırat Kalkanı Harekatında görevli askerlerin barındığı konteynerlerden oluşan geçici askeri birlikte, bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Patlamaların da yaşandığı yangın, kontrol altına alınmaya çalışılıyor. KilisGaziantep karayolunun 15’inci kilometresinde, Fırat Kalkanında görevli askerlerin barındığı geçici askeri birlikte sabaha karşı bilinmeyen bir nedenle yangın başladı. Mühimmat patlamalarının da yaşandığı konteynerlerin bulunduğu birliğe çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Ekiplerin müdahale ettiği yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Patlama Sesleri Kilis Kent Merkezinden Duyuluyor

Kilis-Gaziantep karayolunun 15’inci kilometresinde bulunan ve askeri personelin kaldığı belirtilen geçici konteyner bölgesinde bir yangın meydana geldi. Mühimmat patlamalarının da yaşandığı öğrenilen bölgeye halen itfaiyenin yaklaşamadığı bildirildi. Patlama seslerinin Kilis kent merkezine kadar geldiği ifade edildi. Kilis-Gaziantep karayolu saat 04:00’ten bu yana kapalı.

Kilis Valiliğinden Açıklama

Kilis Valiliğinden yapılan açıklamada, yangın sırasında can kaybı  yaşanmadığı, dumandan etkilenen 10 askerin Kilis Devlet Hastanesinde tedavi altına alındığı belirtildi. Açıklamada ayrıca söndürme ve soğutma çalışmalarının sürdüğü kaydedildi. Bu arada, Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan ve Belediye Başkanı Hasan Kara da olay yerine giderek incelemelerde bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ