Kamuoyu.org

Atatürk Havalimanı’na Ne Olacağı Açıklandı!

Atatürk Havalimanı’na Ne Olacağı Açıklandı!
  • GÜNDEM
  • 06 Ağustos 2017
  • Atatürk Havalimanı’na Ne Olacağı Açıklandı! için yorumlar kapalı
  • 164 KEZ OKUNDU

3. havalimanının hizmete girmesinin ardından ’nın İstanbul’a nefes aldıracak bir alan olarak düzenleneceğini belirten Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, “Herhangi bir şekilde imara açılıp alışveriş merkezi ve konut yapılması söz konusu değil” dedi. Bakan Arslan, terminallerinin fuar alanı olarak hizmet vermeye devam edeceğini açıkladı.

BAKAN ARSLAN AÇIKLADI

İki havalimanının aynı anda kullanma imkanı yok. İkisi de aynı hava koridorunu kullanıyor. Buranın kesinlikle yapılaşmaya açılmaması, İstanbul’a nefes aldıracak bir alan olarak düzenlenmesini amaçlıyoruz. Atatürk Havalimanı’nın küçük uçakların iniş yapabileceği bir alan olarak kullanılması için çok sayıda terminal var, burada bunların da fuar alanı olarak hizmet etmesini istiyoruz, herhangi bir şekilde imara açılıp alışveriş merkezi ve konut yapılması söz konusu değil. Sayın Cumhurbaşkanımızın da Sayın Başbakanımızın da talimatları bu yönde.

SABİHA GÖKÇENE İKİNCİ PİST

Sabiha Gökçen Havalimanı‘nda ikinci pist inşaatı devam ediyor. Hedefimiz 2019’da ikinci pisti bitirerek kapasiteyi artırmak.
-Hızlı tren ile Sivas Halkalı arası 5,5 saat olacak.
-Halkalı Kapıkule’nin ihalesi hazırlandı. O da bitince Sivas’tan çıkan bir yolcumuz Kapıkule’ye kadar gidecek.
Yüksek Hızlı Tren ile Ankara’dan yola çıkan bir yolcu 3,5 saatte Halkalı’da olacak.

MİLLİ E-POSTA SİSTEMİ

E-posta özellikle iletişim anlamında çok önemli bir platform oldu. Buradaki en önemli olay şu: E-postanızı attığınızda ülke dışına çıkıyor dünyada belli yerleri dolaşıp öyle gideceği yere varıyor. Dolayısı ile Türkiye dışında birilerinin bu e-postayı görebilme ve bilgi edinme durumu var. Yerli ve milli e-posta sisteminin çalışmasını 2018 sonuna kadar bitirip öncelikle bütün kamu kurumlarının kullanmasına sağlayacağız. Bunu vatandaşlarımız da tabi kullanabilecekler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ