Kamuoyu.org

Avşar Kızına Hapis!

Avşar Kızına Hapis!
  • GÜNDEM
  • 10 Ağustos 2017
  • Avşar Kızına Hapis! için yorumlar kapalı
  • 288 KEZ OKUNDU

Hülya Avşar’ın kız kardeşi ’ın, alkollü araç kullanıp çevirme yapan polis ekiplerine 20 metre kala ile yer değiştirdiği gerekçesiyle yargılandığı dava sonuçlandı. Avşar kızı 4 ay   cezasına çarptırıldı.

Helin Avşar‘ın, 17 yaşındaki yeğeni Zehra Çilingiroğlu’nun sevgilisi olduğu ön görülen Sercan Yaşar‘ın kullandığı otomobili, geçen yıl Kuruçeşme’de durduruldu. Fakat görevli memur, çevirme noktasına gelmeden 20 metre önce araçta şoför değişikliği yapıldığını belirtip Avşar kızına alkolmetre üfletti. Avşar, 2.04 promil alkollü çıktı.

Bunun üzerine araçla birlikte karakola gidildi ve hem Helin Avşar’ın hem de Sercan Yaşar’ın hakkında işlem yapıldı. Olayla ilgili savcılık soruşturma başlattı. Aracı çeviren polis memurunun, polis çevirmesine 20 metre kala Sercan Yaşar’la Helin Avşar’ın yer değiştirdiğini gördüğünü raporladı. Kanıt olarak da omuz kısmında takılı olan güvenlik kamerası görüntülerini sundu.

İNDİRİMİ YAPILDI

Savcılık da bunun üzerine aracı Avşar’ın kullandığı, Yaşar’ın ise gerçeği yansıtmayan ifade verdiğini öne sürerek Helin Avşar hakkında altı yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Yer değişikliği olmadan önce yolcu koltuğunda oturduğu iddia edilen Sercan Yaşar hakkında da ‘suç üstlenme’ suçu kapsamında 2 yıla kadar hapis istendi. Helin Avşar, polisleri görünce direksiyona Sercan Yaşar’ın geçtiği iddiasına itiraz etti. Bunun üzerine hakim, polis memurunun sunduğu olay yerine ait güvenlik kamerası görüntülerinin bulunduğu CD’yi bilirkişiye gönderdi. Yapılan bilirkişi incelemesinde; Avşar ile Yaşar’ın yer değiştirdiğine ilişkin bir görüntüye ulaşılamadı. Görüntüler polis memurunun Avşar kızını durdurmasından sonra başladığı belirlendi. Ama görüntülerde de, Avşar ile çevirmeyi yapan trafik polisinin şoför değişikliği yapıldığına dair küçük bir tartışma içine girdikleri de tespit edildi.

Geçtiğimiz günlerde mahkeme dosyayı karara bağladı ve  ‘Alkollü araç kullanma’ suçundan Helin Avşar’ın dört ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi. Avşar’ın dava boyunca olumlu tavır takınması nedeniyle hapis cezasında indirim yapıldı ve ceza üç ay 10 güne indirildi. Ayrıca verilen ceza, beş yıl boyunca ertelendi. Sercan Yaşar ise yargılama sonucu 25 gün hapis cezasına çarptırıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ