Kamuoyu.org

Azure Grup Katar’da 3 bin 200 işçiye yaşam alanı yaptı

Azure Grup Katar’da 3 bin 200 işçiye yaşam alanı yaptı
  • EKONOMİ
  • 29 Mart 2018
  • Azure Grup Katar’da 3 bin 200 işçiye yaşam alanı yaptı için yorumlar kapalı
  • 133 KEZ OKUNDU

Azure Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Gül, Katar’daki faaliyelerine ilişkin, "Katar'da bin 700 kişilik işçi yaşam alanını hayata geçirdik. Bir ay içerisinde bitecek olan yine bin 500 kişilik yeni yaşam alanı faaliyete girecek. Toplam 3 bin 200 kişilik yatakhanemiz ve yemekhanemiz hizmette olacak" ifadelerini kullandı.
Azure Grup Katar’da 3 bin 200 işçiye yaşam alanı yaptı

Gül yaptığı yazılı açıklamayla, 2022 yılında düzenlenecek Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak olan Katar’da inşaatların tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, Türk şirketlerinin rol aldığı projelerin sayısının da arttığını kaydetti.

Katar’ın ünlü ailelerinden Al-Khayarin ile Doha’da ZAD adlı bir şirket kurduklarını aktaran Gül, “Birçok yerli ve yabancı firmaya başta malzeme tedariki, içinde yatakhane, yemekhane gibi alanların da olduğu işçi yaşam alanları, çalışanların lojistik transferi, depolama hizmetleri gibi alanlarda çalışıyoruz. Ayrıca şirketlerin lojistik, taşımacılık ve gümrükleme hizmetlerini veriyoruz.” bilgilerini verdi.

Katar’da şu anda 6 önemli projede yer aldıklarını belirten Gül, “Bunların dışında inşaat şirketlerinin ihtiyaç duyduğu vinç, kepçe, dozer, delici, kırıcı gibi iş makine kiralama ve işletmesini yürütüyoruz. Bir anlamda onların işlerini kolaylaştırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“KATAR’DAKİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ İÇİNDE AKREDİTE OLMUŞ 150 FİRMAYA MALZEME TEDARİKİ VERECEĞİZ”

Katar’da geçtiğimiz günlerde yaşam alanını hizmete sunduklarını ifade eden Gül, “Katar’da bin 700 kişilik işçi yaşam alanını hayata geçirdik. Bir ay içerisinde bitecek olan yine bin 500 kişilik yeni yaşam alanı faaliyete girecek. Toplam 3 bin 200 kişilik yatakhanemiz ve yemekhanemiz hizmette olacak.” değerlendirmesini yaptı.

Gül, Azure Grup’un Irak ve Suriye gibi zor coğrafyalarda lojistik tecrübesi olduğunu belirterek, “Bunların yanı sıra depolarımızda acil ihtiyaç gerektirebilecek bir çok ürünü stoklu olarak çalışmaktayız. Yani herhangi bir şantiyeden acil ihtiyaç olabilecek bir ürünü 1 saat içerisinde adrese teslim ediyoruz ve bu hizmeti bizim dışımızda Katar ve Irak ta verebilen başka bir tedarikçi yok. Yeni kurulacak olan Katar’daki Organize Sanayi Bölgesi içinde akredite olmuş 150 firmaya da aynı şekilde malzeme tedariki vereceğiz.” bilgilerini verdi.

Geçtiğimiz hafta Katarlı iş ortakları ailesinin İstanbul’a geldiğini de aktaran , değerlendirmesini, “Türkiye’deki gayrimenkul yatırımları ile alakalı olarak yaz döneminde girişimleri olacak. Bu konuda önemli bir fırsat görüyorlar.” diye tamamladı.

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ