Kamuoyu.org

Bahçeli’den İsrail’e Sert Tepki

Bahçeli’den İsrail’e Sert Tepki
  • GÜNDEM
  • 25 Temmuz 2017
  • Bahçeli’den İsrail’e Sert Tepki için yorumlar kapalı
  • 167 KEZ OKUNDU

Partisinin genel merkezinde konuşan MHP lideri ’e sert tepki göstererek “Filistin’e yaklaşımı can yakıcıdır. İnsanlık ve vicdan suçuna imza atmıştır.” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin genel merkezinde düzenlenen basın toplantısında konuştu. Mescid-i Aksa krizine değinen Bahçeli, “İsrail, insan haklarını çiğnemiştir, bu konuda sicili oldukça kabarıktır. İsrail’in yöntemi terörden farksızdır.” diyerek yepki gösterdi.

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları,

Bugünkü basın toplantımızda ağırlaşan iç ve dış meseleleri sizlerle paylaşmak, görüş ve kanaatlerimizi açıklamak arzusundayım.

“İSRAİL’İN YÖNTEMİ TERÖRDEN FARKSIZDIR”

İsrail‘in Filistin’li Müslümanlara yönelik tahammülsüz ve tahakkümcü yaklaşımı son günlerin en sıcak en can yakan konusudur. İsrail, büyük bir vicdan suçuna imza atmıştır. Mescid-i Aksa‘ya çıkan yollarda, Kudüs’ün farklı noktalarında Filistinli kardeşlerimize canice ateş açılmıştır. Siyonizm bir kez daha Kudüs’te vahşi bir komplonun hazırlayıcısı olmuştur. Bunu yaparken de yüce dinimizin kutsallarına zarar vermekten geri durmamıştır. Mescid-i Aksa’nın kısıtlamalara maruz kalması İsrail’in karanlık niyetini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Düşmanca muamele sadece Müslümanların değil, aslında tüm insanlığın nezdinde nefretle yankı bulmalıdır. İsrail, insan haklarını çiğnemiştir, bu konuda sicili oldukça kabarıktır. İsrail’in yöntemi terörden farksızdır.”

“TÜRKİYE, DOĞRU VE OLUMLU BİR NOKTADADIR”

“Gaza, petrole, servete istikbalini terk etmiş çok sayıda İslam ülkesi ne zaman etkili bir çıkış yapacaktır. Herkes birbirinin kuyusunu kazmakla meşguldür. Karşılıklı empati, hassasiyet zayıftır. İslam alemi sığ gündemlerin kumandasındadır. İsrail büyük mescitlerimizden birisini istediği zaman kapatabilmektedir. Arap Birliği nerededir. Sayın Erdoğan vasıtasıyla Türkiye tarafını göstermiştir. Onur kırıcı dehşet, ülkemizde infial ve tepki ile karşılanmıştır. Türkiye, doğru ve olumlu bir noktadadır.”

“İSRAİL’İ ELEŞTİRİRKEN, İSRAİL GİBİ OLAMAYIZ”

“BM’nin konu ile ilgili dün düzenlemiş olduğu toplantısı kalıcı bir barış atmosferine hizmet etmekten uzakdüşmüştür. Hiçbir hain emel Harem-i Şerif’i kirletemeyecektir. Müslüman Türk milleti oynanan oyunların farkındadır. Siyonizm zihniyeti muhakkak mahçup ve mağlup edilecektir. Filistinli kardeşlerimizin davası, bizim davamızdır. Kudüs‘ü başkent yapmak, yerleşim yerlerini daraltmak gayesiyle, çabanın içinde olan İsrailyanlıştadır, krize yatırım yapmaktadır. İsrail, musallat olduğu Harem-i Şerif’ten derhal elini çekmelidir. İstanbul veya bir başka yerde Musevi vatandaşlarımıza ait ibadet yerlerinin taciz ve tahrik edilmesini doğru göremeyiz. İsrail’i eleştirirken İsrail gibi olamayız.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ