Kamuoyu.org

Bakan Soylu: Tunceli’de 3 Örgütten 186 Terörist Öldürüldü

Bakan Soylu: Tunceli’de 3 Örgütten 186 Terörist Öldürüldü
  • GÜNDEM
  • 23 Temmuz 2017
  • Bakan Soylu: Tunceli’de 3 Örgütten 186 Terörist Öldürüldü için yorumlar kapalı
  • 134 KEZ OKUNDU

İçişleri Bakanı , Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın aracının yakıldığı yere geldi. Burada terörle mücadeleyi değerlendiren , 10 ayda 3 örgütten 186 teröristin öldürüldüğünü belirtti.

 

“MEMLEKETİN GÜZELLİKLERİNİ HEP BERABER KUCAKLAYACAĞIZ”

Terörle mücadelede Tunceli’de hangi noktada olduklarını değerlendirdiklerini anlatan Bakan Soylu, Burada konuştukları önlemlerin yüzde 90’ını gerçekleştirdiklerini anlatırken şöyle konuştu:
“Terörle ciddi şekilde mücadele ediliyor ve edilecek. Bu konuda arkadaşlarımızın büyük bir inancı söz konusu. Bu inancı hep birlikte yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın arkadaşlarımıza olan güvenini ve itimadını tekrar arkadaşlarımıza ilettik. Tekrar bir değerlendirme gerçekleştirdik. Yaklaşık 10 aydır bu havalide 186 terörist etkisiz hale getirildi. Bu önemli bir rakamdır ve bir terör örgütünden değil, 3 terör örgütünden etkisiz hale getirildi. İddiamız, hedefimiz bellidir. Bu iddia ve hedef çerçevesinde yürüyoruz. Allah, bize bu güzel memleketi bahşetmiş. Memleketin güzelliklerini hep beraber kucaklayacağız. Bunu bir şekilde engellemek isteyenler olacaktır. Bu da bu coğrafyanın kaderidir. Bizim üzerimize biçilmeye çalışılan aslında bize hiç uymayan, kültürümüze, insanlığımıza uymayan, medeniyetimize uymayan bu elbiseyi de hep beraber kabul etmeyeceğiz.”

“BİZ ONLARA NASIL MUAMELE EDECEĞİMİZİ BİLİYORUZ”

Bir gazetecinin, öğretmen Necmettin Yılmaz‘ın aracının yakıldığı ve kaçırıldığı yerde durduğunu ve ne hissettiğini sorması üzerine Soylu, “Evet şehit öğretmenimiz Necmettin Yılmaz’ın aracının yakıldığı ve kaçırıldığı yerde durduk. Allah, rahmet eylesin. Şehitlerimiz bizim için onların, bize ihtiyacı değil, bizim onlara ihtiyacımız olduğu varlıklardır. İnanıyorum ki Necmettin Yılmaz orada duruyor. Oradan her geçene, orada her yolcu olana, hem dost oluyor, hem de yoldaş oluyor. Bizim inancımız da odur. Allah, şefaatiyle buluştursun. Şu çok net ve açıktır. Buradan milletimize de seslenmek istiyorum; Buradaki çocuklarımızın, bu ülkede daha iyi yetişebilmesi için, burada özellikle öğretmenlik gibi çok kutsal bir mesleği yapan bir evladımızı katletmek, insanlık dışı bir olay, hayvanlıktır ve biz de onlara nasıl muamele edeceğimizi biliyoruz.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve beraberindekiler, Kırmızıköprü Köyü‘ndeki konuşmasının ardından, yol kenarına inen bir helikopterle Bayburt’a gitti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ