Kamuoyu.org

Bardağınıza Attığınız Buz Hasta Ediyor!

Bardağınıza Attığınız Buz Hasta Ediyor!
  • SAĞLIK
  • 17 Temmuz 2017
  • Bardağınıza Attığınız Buz Hasta Ediyor! için yorumlar kapalı
  • 196 KEZ OKUNDU

Kavurucu sıcakların başlamasıyla birlikte soğuk içeceklere olan ihtiyaçlar giderek artıyor. İçeceğinize hatta hayatta kalmak için oldukça gerekli olan suya attığınız buzla sağlığınızı büyük riske attığınızı, bu buzların ilerleyen zamanlarda amip hastalığına bile neden olabildiğini biliyor muydunuz? İşte içeceğinize attığınız buzun sağlığınıza olan zararları…

bardak

Sıcakların artmasıyla birlikte içeceklere konulan buzların çeşitli hastalıklara neden olduğunu, hatta bu hastalıkların ilerleyen zamanlarda amip hastalığına neden olabildiğini belirttiler.

su

?

Amip hastalığı, vücutta çeşitli parazitlerin dolaşması durumudur. Kan yiyici amipler olarak bilinirler. Bu amipler, karaciğerde ve diğer organlarda apselere neden olabilirler. Oldukça ciddi ve önlem alınmadığında ölümle sonuçlanabilen bir hastalık olarak bilinir. Uzmanlar bu nedenle içeceklere konulan buzların, hatta ellerin sık yıkanmamasını bile amip hastalığına davetiye çıkardığını belirttiler.

Bunun nedeninin klorlanmayan içme suları olduğunu belirten uzmanlar şu açıklamayı yaptı; klorlanmayan sulardan hazırlanan parçasını içeceğinize koyarsanız risk oluşturabilir, kirli ellerin temas ettiği buzların da amip hastalığına davetiye çıkarabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ