Kamuoyu.org

Başbakan O Konuda Açıklama Yaptı

Başbakan O Konuda Açıklama Yaptı
  • GÜNDEM
  • 06 Temmuz 2017
  • Başbakan O Konuda Açıklama Yaptı için yorumlar kapalı
  • 168 KEZ OKUNDU

Suriyeliler ile yaşanan gerilimler ile ilgili sert açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında Türk misafirperverliğine laf getirecek davranışlardan kaçının dedi. Suriyelilere de “Suç işleyen kendini sınır dışı bulur” dedi.

Başbakan Yıldırım gazetecilerin Suriyelilere verilen vatandaşlıklarla ilgili sorulara için gerekli şartlar kanunlarla belirlenmiştir dedi. Bu şartların başında kuşkusuz edepli olmak ve Türkiye’ye bağlılık gelecektir dedi. Mülteciler arasında çok iyi eğitim almış ülkesinde kariyer yapmış insanlar ve akademisyen, bilim adamları da var. 3 milyon kişi arasından belirlediğimiz nitelikli kişilere vereceğiz dedi. Ama taşkınlık yapanlarda hukuk önüne çıkacak ve gerekirse sınır dışı edilecek. Sapla samanı karıştırmayın dedi.

Taşkınlıklar Bildirilsin

Vatandaşlık verilecek olanların kamu düzeni ve milli güvenlik açısından tehdit olup olmadıkları gözlemleniyor. MİT, Emniyet Genel Müdürlüğü, Göç İdaresi, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bu konuyla ilgili beraber çalışıyorlar. Bu konuda titiz çalışmalar yürütüyoruz. Eğer vatandaşımız bir taşkınlıkla karşılaşırsa derhal bildirsin gereği yapılacaktır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ