Kamuoyu.org

Başbakan Yıldırım Bosna Hersek’te açıklama yapıyor

Başbakan Yıldırım Bosna Hersek’te açıklama yapıyor
  • GÜNDEM
  • 29 Mart 2018
  • Başbakan Yıldırım Bosna Hersek’te açıklama yapıyor için yorumlar kapalı
  • 111 KEZ OKUNDU


Başbakan Binali Yıldırım Bosna Hersek’te açıklamalarda bulunuyor


Başbakan Binali Yıldırım, Uluslararası Saraybosna Üniversitesinde düzenlenen programda akademisyen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Binali Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları…

CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN…

, “Ekonomik konuları konuştuk. İki ülke arasındaki işbirliğini derinleştirecek çok imkanlar var. Son yıllarda turizmde gözle görülür canlanma var. Her geçen yıl bir önceki yıla göre artıyor. Sizleri bu yaz Türkiye’de göemek istiyoruz. Dış politikadaki ana eksenimiz bellidir. Türkiye AB’ye üye olmak istiyor, ancak bunu ne pahasına olursa olsun yapmak istemiyor. Kimliğimizi muhafaza etmek, geleceği garanti altına almak demektir.” dedi.

Yıldırım, “Türkiye aslında medeniyet çatışmasını sona erdiren değişik inanç ve kültürleri yüzyıllar boyunca birbiriyle kaynaştıran bir görev yapmış. 600 yıl bu topraklarda yaşayanlar ne dinlerinden ne de dillerinden vazgeçmedi. Son zamanlarda AB ile yaşadığımzı sorunlar var. Bunun  sebebi açık. Türkiye bulunduğuu coğrafyada amansız bir mücadele veriyor. Türkiye’nin güney sınırları NATO’nun sınırlarıdır.” ifadelerini kullandı.

“Türkiye, Avrupa Birliği’ne üye olmak istiyor ancak bunu ne pahasına olursa olsun yapmak istemiyor. Müslüman kimliğimizi koruyarak, değerlerimizi koruyarak Avrupa Birliği üyesi olabiliriz. Bize ‘bundan vazgeç’ diyorlarsa o zaman böyle bir birliğin bize hiçbir faydası olmaz.”

Terör ve göç Balkanları da Avrupa’yı da istila eder buraları yaşanmaz hale getirir. Türkiye’ye karşı haksız bir şekilde tutum içerisine girmeleri bizi üzüyor. Bunu kabul etmek mümkün değildir. Türkiye Afrin’de de, Fırat’ta da verdiği mücadele insanlık onurunun mücadelesidir.

 

 

 

 

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ