Kamuoyu.org

Başbakan Yıldırım Bosnak Hersek’e gidiyor

Başbakan Yıldırım Bosnak Hersek’e gidiyor
  • DÜNYA
  • 29 Mart 2018
  • Başbakan Yıldırım Bosnak Hersek’e gidiyor için yorumlar kapalı
  • 102 KEZ OKUNDU


Başbakan , Bosna Hersek’e gitmeden önce Havalimanında basın mensuplarına açıklamada bulundu


Bosna Hersek’teki iş adamlarıyla bir araya gelecek Yıldırım, Saraybosna Üniversitesi öğrencileriyle de bir araya geleceğini, bölgeye, Balkanlar’a ilişkin değerlendirmelerde bulunacaklarını bildirdi.

Saraybosna Üniversitesi’nin Tükiye’den öğrencilerin de ağırlıklı olarak gittikleri okul olduğuna değinen Yıldırım, “Bosna Hersek Devlet Başkanları Konsey Üyeleri ile bir araya gelme fırsatımız olacak.” açıklamasında bulundu. “Balkanların istikrarı ve huzuru için elimizden geleni gayreti gösteriyoruz. Balkanlarda yaşayan bütün ülkelerin refahı için, Balkanlar ve Türkiye ilişkilerinin gelişlmesi için önemli bir vesile olmuş olacak.”

Yıldırım, “Başbakan Yardımcımız Recep Akdağ, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi de refakat edecektir” açıklamasında bulundu. 

“İfade kendisini anlatıyor. Örgütler kendi ifadesiyle ortaya çıkan örgütler değil, hazırlayan birileri olduğunu ifade ediyor. Örgütler, birilerinin amaçlarına hizmet etmek üzere kurulmuştur. Hem Suriye’de hem yurtiçibde terörle mücadelede görüyoruz. Ne Kürtlerin ne Türklerin ne de başka vatandaş grubunun dertleriyle ilgili olmadıklarını açıkça görüyoruz. Parayı kim verirse hizmet ettikleri görünüyor.”

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ