Bayram Tatilinde Hastaneler

0
Bayram Tatili

Devlet hastanelerinde nöroloji, dermatoloji, dahiliye, kardiyoloji ve onkoloji servisleri gibi poliklinikler bayram tatili boyunca hizmet vermeyecek.

Kurban Bayramı tatili boyunca devlet hastaneleri poliklinik hizmeti vermiyor. Hastanelerin sadece acil servisleri açık. Bazı özel hastanelerde doktorlar izne çıktığı için hastalar bayram tatili dönüşüne kadar eve gönderiliyor.

Bayram tatili boyunca hasta olmak yasak… Hastanelerin sadece acil servis bölümlerinin açık olması dikkat çekti. Poliklinik hizmetleri, Rize, Trabzon, Kuşadası, Bodrum, İzmir, Kars, Nazilli ve Antalya devlet hastanelerinde verilmiyor. Büyükşehirlerimizden Ankara’da aradığımız Ankara Kahramankazan Hamdi Eriş hastanesinin de sadece acil servis bölümü açık. Bayram süresince trafik kazaları dışında hiçbir hastalıkla ilgilenilmeyecek.

İstanbul’daki bazı özel hastanelerde ise doktorlar bayram tatiline çıkmasından dolayı yatalak bazı hastalar tatil sonuna kadar evlerine gönderildi. Vatandaşların bu konuyla ilgili daha önceden uyarılmaması dikkat çekiyor. Sağlık Bakanlığı’ndan açıklama bekleniyor.