Kamuoyu.org

Bayramda Emekliye İkramiye!

Bayramda Emekliye İkramiye!
  • EKONOMİ
  • 26 Temmuz 2017
  • Bayramda Emekliye İkramiye! için yorumlar kapalı
  • 251 KEZ OKUNDU

Memura ve emeklisine bayramlarda ikramiye verilmesi Ağustos’ta verilecek kararla sonuca bağlanacak. -Sen’in bin 915 TL’lik ikramiye talebi hayata geçerse, -Bağ-Kur emeklileri de yararlanacak.

Ağustos ayında gerçekleştirilecek toplu sözleşme görüşmelerinde memurlara ve memur emeklilerine yönelik çok sayıda talep karara bağlanacak. Bunlardan biri de Ramazan ve Kurban bayramlarında memurlara ve memur emeklilerine ikramiye verilmesi olacak.

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLERİNE DE YARAYACAK

Hem Memur-Sen‘in hem de Türkiye Kamu-Sen’in talepleri arasında yer alan ikramiye hayata geçerse, toplam 5.1 milyon memur ve memur emeklisine Kurban Bayramı öncesinde önemli bir müjde gelmiş olacak. Memurlar ve memur emeklileri için ikramiyesinin hayata geçirilmesi, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine de yarayacak.

Memur-Sen’in 2 yıl önce gerçekleştirilen toplu sözleşmede memur emeklileri için talep ettiği promosyon, tüm emekliler için hayata geçirilmişti. Eğer bayram ikramiyesi kabul görürse, uygulama SSK ve Bağ-Kur emeklileri için de genişletilebilecek. Böylece emekliler, promosyon gibi bir ek gelire daha kavuşacak.

BAYRAM İKRAMİYESİ ÖNCELİKLİ

Memurlara ve emeklilere bayram ikramiyesi verilmesi yıllardır gündemde. Konfederasyonlar, 2018 ve 2019 yıllarında memurların ve memur emeklilerinin mali ve sosyal haklarında yapılacak iyileştirmelerin belirleneceği 4. dönem toplu sözleşmede bayram ikramiyesini öncelikleri arasına aldı.

Memur-Sen, Ramazan ve Kurban bayramlarında dini bayram ikramiyesi verilmesini, tutarın da bin 915 lira olmasını masaya taşıyacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ