Kamuoyu.org

Bilim İnsanları Organ ve Yaraları İyileştiren Çip Yaptılar!

Bilim İnsanları Organ ve Yaraları İyileştiren Çip Yaptılar!
  • SAĞLIK
  • 09 Ağustos 2017
  • Bilim İnsanları Organ ve Yaraları İyileştiren Çip Yaptılar! için yorumlar kapalı
  • 198 KEZ OKUNDU

’li bilim insanları geliştirdikleri ile üzerinde oluşan yaraları ve hasarlı organları iyileştirmeyi başardı. Yapılan araştırmaya göre gelecekte geliştirilecek olan ile yaşlı veya ölen hücreleri genlerle işbirliği içine sokarak yenilemek mümkün…

Vücutta olan çeşitli yaraların iyileşmesini beklemek maalesef bazen günler alabiliyor. ABD, ‘ndeki bilim insanlarının geliştirdiği nanoçip sayesinde artık yaraların iyileşme süreleri kısalabilir.

Nanoçip aynı zamanda hasarlı organları da tamir edebiliyor. “Doku nano-transfeksiyonu” adı verilen yöntem ile yaraların üzerine konulan nanoçipler yaydıkları elektrik dalgaları aracılığıyla hücrelerden genlere elektrik yayarak, hücrelerin başka bir şekil kazanmasını sağlıyor. Bu sayede yaşlanan hücreler farklılaşarak gençleşiyor. Araştırmacılara göre, test edilen nanoçip ile yaşlı veya ölen hücreleri genlerle bir işbirliğine sokarak yenilemek mümkün. Araştırmayı yürüten ekibin başındaki isim , gelecekte geliştirilen nanoçip sayesinde yaraların iyileştirilebileceğini ve hasarlı organların onarılabileceğini ifade etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ