Kamuoyu.org

Bir Babanın Çaresizliği

Bir Babanın Çaresizliği
  • GÜNDEM
  • 29 Ağustos 2017
  • Bir Babanın Çaresizliği için yorumlar kapalı
  • 200 KEZ OKUNDU

Kahramanmaraş’ta yaşayan ’in kızı 2013’te dünyaya geldi ve “” olarak bilinen teşhisi konuldu. Şimdilerde 4 yaşında olan ’yi yaşatacak ilaç, Türkiye’ye geçtiğimiz günlerde getirildi. Fakat bir asansör firmasında işçilik yapan babanın, tanesi 175 bin dolar olan ilacı alacak gücü yok.

Baba Ali Özer ’e Yazdı Ama…

Özer, 11 Mayıs 2017’de ’ne (CİMER) başvurarak SMA teşhisi konulan kızının ilacı için yardım istedi. Özer’in başvurusu Kahramanmaraş Onikişubat Kaymakamlığı‘na yönlendirildi. Onikişubat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ise kaynaklarının yetersiz olduğunu belirterek başvuruya olumsuz cevap verdi. Vakıf Müdürü Mehmet Akif Karadaş imzasıyla 9 Haziran 2017’de gönderilen yazıda Özer’in ilaç talebi için şöyle denildi:
“Vakfımızda hane dosyanızın olduğu, 32 yaşında, evli ve 2 çocuğunuz ile ağabeyinize ait apartman dairesinde kaldığınız, SGK’lı çalıştığınız, SMA hastası kızınız Melike’nin (4) tedavisi için daha önce yurt dışından gelen ilacın artık Türkiye’ye geldiği ve ilacın bir dozunun 175 bin dolar olduğu, maddi imkanınız olmadığı için alamadığınızı beyan ettiğiniz tespit edilmiş olup; talep ettiğiniz ilacın bedeli, Vakfımız kaynaklarının üzerinde olmasından dolayı görüşülerek uygun görülmemiştir”

Melike ÖzerBir Babanın “Bunu Herkes Duysun” Çağrısı

Bu karara isyan eden Ali Özer, “Harcamalar köprülere, parklara, yollara, zenginlere var, garibana yok helal olsun. Herkese para bulunuyor, benim kızımın ilacına bulunamıyor. Herkes bunu görsün ve duysun hasta olmasın” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ