Kamuoyu.org

Bitcoin Fiyatları Yükseliyor, Ethreum ise Çakıldı.

Bitcoin Fiyatları Yükseliyor, Ethreum ise Çakıldı.
  • EKONOMİ
  • 15 Aralık 2017
  • Bitcoin Fiyatları Yükseliyor, Ethreum ise Çakıldı. için yorumlar kapalı
  • 276 KEZ OKUNDU

15 bin ila 17 bin dolar arasında gerileyen güne yüzde 6 üzerinde artışla başladı. Son 3 günde değerini neredeyse ikiye katlayan yüzde 15 eridi.

Bitcoin fiyatlarının seyri olumsuz açıklamaların ardından 15 bin ila 17 bin dolar arasında geriledikten sonra güne yüzde 6 üzerinde artışla 17 bin 500 doları aşarak başladı. Ancak son 3 günde değerini neredeyse ikiye katlayan Ethereum yüzde 15 eridi.

Bitcoin fiyatları geçtiğimiz hafta vadeli işlem fiyatları kararının ardından değer kazanmaya devam etmiş ancak finans piyasalarındaki kimi uzman ve yetkililerin lale çılgınlığı benzetmeleri, Güney Kore’nin Bitcoin işlemlerini düzenlemeye tabi tutacağı haberlerinin ardından yeniden 16 bin doların altına inmişti.

Bitcoin fiyatı bugün yeniden 17 bin doları aşarak sabah 08:30’da 17.492 dolardan alıcı buluyor. Bitcoin fiyatları böylelikle yüzde 6.5 değer kazanmış oldu.

Öte yandan Fed Başkanı Janet Yellen yaptığı açıklamada “Bitcoin şu anda ödeme sistemlerinde çok küçük bir rol oynuyor. Stabil bir değer kaynağı yok, belli bir garantisi yok oldukça spekülatif bir varlık. Düzenleyicisi yok. Bankaların, düzenleyicilerin uygun bir şekilde bu piyasadaki katılımcılarla gizlilik ve kara aklama yasasının ihlal edilmediğinden emin olması gerekir.” dedi.

Türkiye’de ise önce Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ardından Bakanı Nihat Zeybekci Bitcoin için uyarılarda bulunmuş, hatta Zeybekci saadet zinciri yorumu dahi yapmıştı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem ise blockchain sisteminin ve teknolojisinin konvansiyonel para sistemlerinin alternatifi olduğunun kaçınılmaz bir gerçek olduğunu belirterek sistemin özünün tıpkı faiz ya da diğer araçlar gibi yasaklanamayacağını ancak Ponzi vb. sahtecilik ürettiği takdirde sakıncalı olacağını ve önlem alınabileceğini vurgulamıştı.

ETHEREUM SERT DÜŞTÜ

borsalarının bir diğer gözdesi Ethereum fiyatları ise dün 700 doları aşmasının ardından sabah yüzde 15 değer kaybederek 620 dolara geriledi. Ethereum şu sıralar kaybını biraz toparlayarak yüzde 11 düşüşle 659 dolar civarından işlem görüyor.

Ethereum fiyatlarında yaşanan aşırı dalgalanma dikkatleri Bitcoin üzerinden bir nebze alıyor zira haftaya 440 dolardan başlayan Ethereum neredeyse değerini ikiye katladı ancak sonrasında büyük düştü.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ