Kamuoyu.org

“Bomba” Kelimesi 4,5 Saat Rötar Yaptırdı

“Bomba” Kelimesi 4,5 Saat Rötar Yaptırdı
  • GÜNDEM
  • 31 Temmuz 2017
  • “Bomba” Kelimesi 4,5 Saat Rötar Yaptırdı için yorumlar kapalı
  • 176 KEZ OKUNDU

THY’nin İstanbul-Hakkari uçağında telefonla konuşurken ”” kelimesini kullanan yolcu, kabin ekibini alarma geçirdi. araması yapılan 4,5 saat sonra havalandı.

Türk Hava Yollarının İstanbul-Hakkari uçağına binecek olan M.Ö., telefonla konuşurken “Bomba” kelimesini kullanması üzerine gözaltına alındı. THY uçağı boş bir alana çekilerek bomba araması yapıldı. Bomba aramasının ardından THY uçağı yaklaşık 4,5 saat gecikme ile kalktı.

UÇAK 4,5 SAAT GECİKMELİ HAVALANDI

Türk Hava Yolları‘nın İstanbul-Hakkari seferini yapacak uçağı, bir yolcunun telefonla konuşurken “Bomba” kelimesini kullanması üzerine 4,5 saat gecikmeli havalandı. Saat 08.55’te havalanması planlanan Türk Hava Yolları’nın Hakkari uçağı yolcu alımını tamamladı.

ŞÜPHELENİNCE KABİN EKİBİNE VERDİLER

Airbus 319 tipi uçakta bulunan 37 yaşındaki M.Ö. adlı erkek yolcu da uçak yerdeyken arkadaşıyla telefonda konuşmaya başladı. M.Ö.’nün, “Koruculuk sınavını kazandım. Sana bomba bir haber. İşi bırakıyorum” dediği öğrenilirken, sadece bomba kelimesini duyanlar durumu kabin ekibine bildirdi.

UÇAĞIN KALKIŞI ERTELENDİ

Olayın kaptan pilota iletilmesi üzerine THY uçağının kokpit ekibi de kalkışı erteledi. Kaptan pilot durumu güvenlik güçlerine iletti. Ardından polis ekipleri uçağa gelerek M.Ö.’yü araştırdı. Tüm yolcular ve kabin ekipleri uçaktan boşaltılırken valizler ve yolcuların eşyaları prosedür gereği X-RAY cihazından geçirildi ve uçak arandı. M.Ö. yapılan araştırmaların üzerine serbest bırakılırken, uçak 4,5 saat gecikmeli olarak Hakkari’ye havalandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ