Kamuoyu.org

Bu kez ABD'de gizemli olay… Dikkat çeken çifte ölüm

Bu kez ABD'de gizemli olay… Dikkat çeken çifte ölüm
  • DÜNYA
  • 01 Kasım 2018
  • Bu kez ABD'de gizemli olay… Dikkat çeken çifte ölüm için yorumlar kapalı
  • 124 KEZ OKUNDU

'nin New York kentindeki Hudson Nehri'nden cansız bedenleri çıkan ve vatandaşı oldukları tespit edilen iki kız kardeşin ölümü hala gizemini koruyor.
Bu kez ABD'de gizemli olay... Dikkat çeken çifte ölüm

Geçen hafta çarşamba günü cesetleri Hudson Nehri’nde vücutları birbirine bant ile bağlanmış şekilde bulunan, Virginia eyaletine bağlı Fairfax bölgesinde yaşayan Tala (16) ve Rotana Farea (22) kardeşlerin ölümüne ilişkin hala birçok soruya cevap bulunamadı.

Kız kardeşlerin New York ve New Jersey eyaletlerini birbirine bağlayan George Washington Köprüsünden atlayarak intihar ettikleri ileri sürülse de konuya ilişkin adli tıp raporu bekleniyor.

Genç kızların vücutlarında travmaya rastlanmaması dikkati çekiyor. Polis, bu nedenle genç kızların köprüden atlamış olma ihtimalinin düşük olduğunu kaydetti.
Fairfax Polis Departmanından yapılan açıklamada, kız kardeşlerden en son 24 Ağustos’ta haber alındığı ve 12 Eylül’de kayıp ihbarı yapıldığı belirtildi.

BÜYÜKELÇİLİK ÇELİŞKİSİ

Polis yetkililerine göre, ölen kızların annesi, cesetler bulunmadan bir gün önce Suudi Arabistan’ın Washington Büyükelçiliğinden arandığını aktardı.
Buna göre, büyükelçilik, kızlarının siyasi sığınma talep etmesi nedeniyle aileden ABD’yi terketmelerini istedi.

Suudi Arabistan’ın Washington Büyükelçiliğinden bir yetkili CNN’e yaptığı açıklamada, elçiliğin genç kızların sığınma başvurusundan haberdar olduğunu ancak bu konuda aileyle irtibata geçilmediğini bildirdi.

Genç kızların neden New York’a geldiği konusunda da hala birbiriyle çelişen iddialar ortaya atılıyor.

SUUDİ ARABİSTAN’IN NEW YORK BAŞKONSOLOSLUĞU AVUKAT GÖREVLENDİRDİ

Öte yandan Suudi Arabistan’ın New York Başkonsolosluğu’ndan yapılan yazılı açıklamada, olayın yakından takip edildiği ve konuya ilişkin bir avukat görevlendirildiği belirtildi.

Kardeşlerin cesetleri, geçen hafta çarşamba günü Hudson Nehri’nin New York kıyısına vurmuş, yoldan geçenlerin ihbarı üzerine olay polise bildirilmişti. 

 

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ