Kamuoyu.org

Bülent Tezcan: Türkiye Büyük Millet Meclisini Bölmeye Kimsenin Hakkı Yoktur

Bülent Tezcan: Türkiye Büyük Millet Meclisini Bölmeye Kimsenin Hakkı Yoktur
  • GÜNDEM
  • 12 Temmuz 2017
  • Bülent Tezcan: Türkiye Büyük Millet Meclisini Bölmeye Kimsenin Hakkı Yoktur için yorumlar kapalı
  • 165 KEZ OKUNDU

’DA DARBEYE KARŞI BİRLİKTE DİRENDİK BOMBALAR SADECE SİZİN DEĞİL HEPİMİZİN BAŞINA DÜŞTÜ””BUGÜN OHAL İLE MÜCADELE İÇİN DEĞİL DARBENİN SİYASİ AYAĞINI GİZLEMEK İÇİN KULLANILMAKTADIR””ARTIK TÜRKİYE’NİN BİR DAVASI VAR. SÖZCÜSÜ KEMAL KILIÇDAROĞLU’DUR”” BABANIZIN MALI DEĞİL.

 

Hakime TORUN / ANKARA – Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü , 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde yapılacak etkinliklere değinerek,  “15 Temmuz’da bir de Cumhurbaşkanlığı himayesinde diye özel bir program yapmışlar bu özel programda, ’te yapılıyor.  Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı konuşacak, MHP Genel Başkanı, Başkanı konuşacak. Anamuhalefet partisi  genel başkanı ve Meclisteki diğer parti genel başkanı konuşturulmayacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bölmeye kimsenin hakkı yoktur. TBMM Başkanına sesleniyorum; TBMM yerleşkesi ve eklentilerinde Bütünlüğü içerisinde yapılacak  törenlerde sizin keyfinize göre şunlar konuşacak  konuşmayacak diye bir ayrım yapma hakkınız yok. 15 Temmuz’a karşı o ’te o bombaların altında hepimiz ben de vardım. Bütün vekiller ordaydı. Bombalar  sadece sizin değil hepimizin başına düştü. Darbeye karşı birlikte direndik. Biz çağırdık halkı tankın üzerine çıkın diye” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, MYK toplantısının gündemine ilişkin CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Tezcan, konuşmasına başlamadan önce salonda bulunanlara bakarak, “Bronzlaşan arkadaşlar mı var adalet rengi mi oluyor bu?” diyerek tebessüm etti.

“ARTIK TÜRKİYE’DE HİÇBİR ŞEY ESKİSİ  GİBİ OLMAYACAK BU NEDENLE TELAŞLARI BİR KAT DAHA ARTIYOR”

“Adalet yürüyüşü”ne değinen Tezcan, “Bu genel başkanımızın yürüyüşü değildi. Sadece CHP’lilerin değildi. Bu adalet çığlıydı. Yükselmesi gereken güç ve kudrette yükseldi. Artık Türkiye’de hiçbir şey eskisi  gibi olmayacak. Bunu adaletin sebebi sorumlusu olanlar da gözlüyor ve biliyor. Bu çerçevede telaşları bir kat daha artıyor” ifadelerini kullandı.

“MALTEPE ÇAĞRISINDAKİ 10 MADDE TÜRKİYE’NİN KARANLIKTAN AYDINLIĞA ULAŞACAĞI YOL HARİTASI”

Tezcan, “Önümüzdeki yol haritamızda Maltepe çağrısındaki 10 madde Türkiye’nin karanlıktan aydınlığa ulaşacağı yol haritasının aslında ta kendisidir. Bu çerçevede adalet mücadelemiz devam edecek” dedi.

“ARTIK TÜRKİYE’NİN BİR ADALET DAVASI VAR.  SÖZCÜSÜ KEMAL KILIÇDAROĞLU’DUR”

Tezcan, “Bu yürüyüş gösterdi ki artık Türkiye’nin bir adalet davası var. Adalet davası açtık. Bu davanın bir sözcüsü var. Sözcüsü ’dur. Mücadelesi, alın teri ve arkasındaki toplumsal destekle sözcüzü olmuştur. 10 maddelik Maltepe çağrısı bir anlamda ilk dava dilekçesidir. Adaletsizlikle karşılaşan herkes bu dosyanın içine dilekçelerini koyacaklar. Bu dilekçeler ile davayı kazanacağız Türkiye adalet davasını kazandığı zaman baskıya, zorbalığa, diktatörlüğe karşı rahat nefes almış demokrasiyi yerleştirmiş bir ülke olmanın onurunu yaşayacak.  Türkiye’nin geleceği bu davayı kazanmasına bağlı” açıklamasını yaptı.

“FAŞİZM KİTLELERİ SOKAĞA ÇAĞIRMAZ. KİTLELERİ MECBUR BIRAKIR”

Tezcan sözlerini şöyle sürdürdü:   “Telaşa düştüler adaletsizliğin sahibi olanlar. Böylesine mazlum, barışçıl bir eylemi faşizm ile kıyaslamaya  faşizm diye adlandırmaya kalkıştırlar. Ak Parti sözcü Mahir Ünal ‘siz faşizme davet ediyorsunuz’ diye açıklama yaptı.  Mahir Ünal, faşizmin ne demek olduğunu ya bilmiyor ya da böyle söylemek ancak korkularından kurtarıyor. Faşizm kitleleri sokağa çağırmaz. Kitleleri mecbur eder. Tıpkı Türkiye’de olduğu gibi yargıyı etkisiz hale getirerek, sokaktan başka çıkış yolu bırakmaz. Tam da Türkiye’yi tarif ediyor. Bizi sokağa mecbur bırakan tek adam rejiminin uygulamaları ve dayatmalarıdır. Sokağın sesinin ne kadar etkili olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır.

“HALKIN 15 TEMMUZ’UNDA DEMOKRASİ, SARAYIN, 15 TEMMUZ’UNDA DARBE VAR”

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümüne değinen Tezcan şu ifadeleri kullandı:   “15 Temmuz bir darbe girişimine karşı halkın ve siyaset kurumunun cesaretle direndiği bir büyük önemli tarihtir.  Ancak ne yazık ki, iktidar her şeyde olduğu gibi. 15 Temmuz’u da ikiye ayırmıştır. 15 Temmuz üzerinden de bir ötekileştirme kampanyası yürütmektedir. İki 15 Temmuz var. Biri halkın diğeri sarayın. Halkın 15 Temmuz’unda , sarayın, 15 Temmuz’unda darbe var. sarayın, 15 Temmuz’u darbeciliğin adıdır. Bir yıl geçmesine rağmen darbenin siyasi ayağı hala ortaya çıkartılamadı.

OHAL DARBE İLE MÜCADELE İÇİN DEĞİL DARBENİN SİYASİ AYAĞINI GİZLEMEK İÇİN KULLANILMAKTADIR

Bugüne kadar, Fetullahçı Terör Örgütü’nü devletin bağrına yetiştirenler, hala devleti yönetmeye devam ediyorlar onların arasında hiçbir sorumlu yok ortaya çıkartılan. Sarayın 15 Temmuz’u darbeyi öngören, önlem almayan ve onun sonuçlarını kullanarak bir yeni darbe yaratan anlayış. Bir yıl geçmesine rağmen darbeyle hesaplaşmanın önünü tıkamıştır. Bugün OHAL darbe ile mücadele için değil darbenin siyasi ayağını gizlemek için kullanılmaktadır.”

“ANA MUHALEFET PARTİSİ  GENEL BAŞKANI VE MECLİSTEKİ DİĞER PARTİ GENEL BAŞKANI KONUŞTURULMAYACAK”

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümündeki etkinliklere değinen  Tezcan sözlerini şöyle sürdürdü: “Cumartesi günü Meclis’te 15 Temmuz ile ilgili resmi bir toplantı olacak. Siyasi parti liderleri konuşma yapacaklar. 10 dakika ile sınırlıyorlar.  15 Temmuz gibi önemli bir konuyu konuşmak için verilen süre 10 dakika. Bu 15 Temmuz’u konuşmamak için konuşturmamak için verilen süre. Özelikle korkuyorlar. 15 Temmuz darbe girişiminin arka planındaki sorumluların gerçek sorumlularının ortaya çıkmasından özellikle korkuyorlar sonuna kadar darbenin siyasi ayağının ortaya çıkarılması için mücadele edeceğiz. 15 Temmuz’da bir de Cumhurbaşkanlığı himayesinde diye özel bir program yapmışlar bu özel programda, Meclis’te yapılıyor.  Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı konuşacak, MHP Genel Başkanı, Meclis Başkanı konuşacak. Anamuhalefet partisi  genel başkanı ve Meclisteki diğer parti genel başkanı konuşturulmayacak.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’Nİ BÖLMEYE KİMSENİN HAKKI YOKTUR

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bölmeye kimsenin hakkı yoktur. TBMM Başkanına sesleniyorum; TBMM yerleşkesi ve eklentilerinde Meclis Bütünlüğü içerisinde yapılacak  törenlerde sizin keyfinize göre şunlar konuşacak  konuşmayacak diye bir ayrım yapma hakkınız yok.

15 TEMMUZ’A KARŞI O MECLİS’TE O BOMBALARIN ALTINDA HEPİMİZ BEN DE VARDIM

15 Temmuz’a karşı o Meclis’te o bombaların altında hepimiz ben de vardım. Bütün vekiller ordaydı. Bombalar  sadece sizin değil hepimizin başına düştü. Darbeye karşı birlikte direndik.

DARBEYE KARŞI HALKIN ŞİMDİ ‘TANKIN ÜSTÜNE ÇIKMA ZAMANI’ SÖZÜ BİZİM SÖZÜMÜZDÜR

Darbeye karşı halkın şimdi ‘tankın üstüne çıkma zamanı’ sözü bizim sözümüzdür biz çağırdık insanları tankın üzerine çıkın diye. Şimdi kalkacaksınız TBMM’yi kendi keyfinize göre ayıracaksınız. Meclis’in bir yarısını yok sayacaksınız. Milletin bir yarısını, milli iradenin bir yarısını yok sayıp tören yapacaksınız. O töreni istediğiniz yerde yapabilirsiniz. Ak Parti Genel Merkezi’nde yapabilirsiniz.

TBMM BABANIZIN MALI DEĞİL. 15 TEMMUZ DİRENİŞİ DE BABANIZIN MALI DEĞİL

Ama TBMM babanızın malı değil. 15 Temmuz direnişi de babanızın malı değil. Bunu kendi ayıplarınızı örtmenin bir yorganı, örtüsü haline getiremezsiniz. Buna müsaade etmeyeceğiz. Bir başka ayıp 15 Temmuz afişleridir. Öncelikle bütün örgütlerimiz bütün resmi törenlere katılıp 15 Temmuz anmalarına ve kutlamalarında yer alacak. 15 Temmuz onların babasının malı değil.

AFİŞLERE BAKIYORSUNUZ TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ’Nİ TAHKİR EDEN AFİŞLER

Hep beraber direndik. 15 Temmuz’un özel olarak ilan edilmesinde bizim de teklifimiz  var. Bu hiçbir şekilde toplumu ayrıştırmanın ve bölmenin aracı haline dönüştürülemez. Afişlere bakıyorsunuz Türk Silahlı Kuvvetleri’ni tahkir eden fotoğraflar. Türk askerini tahkir eden fotoğraflar ile bir silahlı kuvvetler ve ordu düşmanlığı yaratılmış askerini aciz gösteren bir millet ayakta kalamaz. Bunun bir Ak Parti klasiği olduğunu biliyoruz.

O RESİMLERİ DE TÜRK ASKERİ DEĞİL ONU BİLİYORUZ

Daha önce Fetullahçı çete ile beraber kumpas davalarını organize ederek, şimdi o planın parçalarından bir tanesi karşı tarafa geçti birbirlerine düşman oldular. Diğer parça Ak Parti iktidarı hala devam ediyor. Dün silahlı kuvvetler ile halkı karşı karşıya getiren propaganda mekanizması aynı şekilde 15 Temmuz bahanesi ile yeniden çalışmaya başlamış. O asker resimleri de Türk askeri değil onu biliyoruz. Ama Türk askeri gibi göstererek  yabancı sitelerden aldıkları resimleri koymuşlar utanmadan sıkılmadan aciz bir silahlı kuvvetler görüntüsü vermeye çalışıyorlar. 15 Temmuz’a karşı Halkın mücadelesi kadar ’nın demokrasiye bağlı unsurlarının da karşı çıkışı çok önemliydi. Ordusunu yok sayan bir millet, ayakta kalabilir mi? Bu ne büyük utanmazlık, acizliktir. Derhal bundan vazgeçilmesi lazım.”

“RESMİ TÖRENLERE KATILACAĞIZ SÜRECİ ADALET VE KALKINMA PARTİSİ REZERVİ ANLAYIŞININ BİR PARÇASI OLMAYIZ”

Tezcan, “Resmi törenlere katılacağız ama süreci Adalet ve Kalkınma Partisi angajmanı içerisine rezervi içerisinde ele alıp bu anlayışın bir parçası olmayız. Bir siyasi partinin kendi propaganda aracına dönüştüreceği bir çalışmanın parçası olmayız” açıklamalarında bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ