Kamuoyu.org

Büyükçekmece’de Heykel Sempozyu’mu Başladı

Büyükçekmece’de Heykel Sempozyu’mu Başladı
  • KÜLTÜR SANAT
  • 19 Temmuz 2017
  • Büyükçekmece’de Heykel Sempozyu’mu Başladı için yorumlar kapalı
  • 142 KEZ OKUNDU

18’inci Kültür ve kapsamında düzenlenen Uluslararası Heykel Sempozyumu’nda dünyaca ünlü heykeltıraşlar çalışmalarını sergileyecek.

18’inci Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen Uluslararası Heykel Sempozyumu’nda dünyaca ünlü heykeltıraşlar çalışmalarını sergileyecek. Bu yıl 18’incisi düzenlenecek olan Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü heykeltıraşlar bu yıl da birbirinden farklı çalışmalarını sergilemek için gün sayıyor. Küratörlüğünü Metin Yergi’nin yaptığı Uluslararası Heykel Sempozyumu için Kolombiyaİtalya, BulgaristanPortekiz ve İran’dan gelen heykeltıraşlar Marmara mermeri üzerinde çalışarak özgün çalışmalar ortaya çıkartıyor.

heykel

Heykeller Yeni Belediye Binasıyla Bütünleşecek

Bu yıl yapılacak heykellerin, Büyükçekmece Belediyesi’nin yeni hizmet binası için özel çalışmalarla tasarlanacağını belirten Küratör Metin Yergin, “Yeni belediye binasının önünde şemalar belirledik. Sadece Büyükçekmece‘ye ait olmasını isteyeceğimiz özel tasarımlar yapıyoruz. Heykeltıraşlarımız, Büyükçekmece hakkında bilgilenerek sadece bu bölgeye ait çalışmalar ortaya çıkartacak. Yeni belediye binasıyla bütünleşen ve orayla birlikte anlam ifade edecek çalışmalar oluşturulacak. Ayrıca İran‘dan gelen heykeltıraşımız binadaki pencerelerle ilişki kurarak farklı çalışmalar tasarlayacak. Yeni belediye binasında toplam 14 heykel olması planlanıyor” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ